2 nauji pažintiniai takai Verkių ir Pavilnių regioniniuose parkuose

Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija šiemet atvėrė du naujus pažintinius takus: vieną – Verkių, o kitą – Pavilnių regioniniuose parkuose! Abu takai vaizdingi, nukelsiantys į praeitį ir padėsiantys užmiršti, jog esate didmiestyje.


Pažintinis takas Verkių regioniniame parke pavadintas Senųjų kaimų taku. Keliaudami šiuo taku aplankysite senuosius Vilniaus priemiesčio kaimus: Turniškes, Staviškes, Kremplius, Naujuosius Verkius ir Verkių Riešę. Be to, žygiuodami 10 kilometrų taku, praeisite ir pro tarpukariu pradėtą, bet taip ir nebaigtą statyti Vilniaus hidroelektrinės vietą: sužinosite apie jos statybų eigą ir kodėl šis projektas nebuvo įgyvendintas. Takas prasideda Krempliuose, tačiau jį galite pradėti ir nuo kitos Jums patogios vietos, pagal laikrodžio rodyklę.


Visas takas yra sužymėtas rodyklėmis. Pasiklysti taip pat neleis ir žemėlapis, kurį galite parsisiųsti į savo telefoną. Take rasite stendus-obeliskus su pagrindine informacija apie lankomus objektus. Senųjų kaimų takas yra žiedinis ir skirtas eiti pėsčiomis. Jis driekiasi siaurais miško takeliais, kalvotu Verkių regioninio parko reljefu.

Pavilnių regioninio parko pakraštyje įkurtas Rokantiškių piliakalnio pažintinis takas nėra ilgas Jis tęsiasi tik 1 km, tačiau nustebins savo turiniu. Žygiuodami juo, susipažinsite ne tik su Rokantiškių piliakalniu ar jo istorija, sužinosite ir kas apskritai yra piliakalnis. Aplankysite Murlės upelio pakrantes, seną eglyną, turėsite galimybę pasivaikščioti išskirtiniu Pavilnių regioninio parko reljefu – raguvomis. Rokantiškių piliakalnio pažintinis takas yra žiedinis ir jo schemą taip pat galima parsisiųsti į telefoną.
Dviejų naujų pažintinių takų schemas rasite www.pavilniai-verkiai.lt


Norintys praleisti daugiau laiko gamtoje, gali apsilankyti praėjusiais metais atidarytuose Cedrono aukštupio ir Tapelių kraštovaizdžio draustinių pažintiniuose takuose.

Cendrono aukštupio draustinio pažintinis takas yra 3,5 km ilgio, sužymėtas rodyklėmis, todėl kelią rasite lengvai. Pradėti eiti taku galite nuo Jums patogios vietos, tačiau pirmasis stendas Jus pasitiks Cendrono aukštupio draustinio pakraštyje iš S. Stanevičiaus gatvės pusės. Pakeliui sutiksite informacinius stendus, kurie padės pažinti šioje teritorijoje gyvenusius, į Raudonąją knygą įtrauktus baltuosius kiškius ir Cedrono upelio sakralią, gamtinę, ir rekreacinę istoriją.

Tapelių kraštovaizdžio draustinio pažintinis takas – lengvai pasiekiamas tiek nuosavu, tiek ir viešuoju transportu. Šio tako pradžią rasite atvykę į Tapelių ežero antrąjį paplūdimį. Takas, kuris sužymėtas balta-mėlyna-balta ženklinimu, driekiasi aplink Juodžio ežerą ir yra 3 km ilgio. Reljefo formos ir besikeičiantis kraštovaizdis neleis nuobodžiauti. Take rasite informacinius stendus su svarbia informacija apie Tapelių kraštovaizdžio draustinyje esančius geologinius darinius ir saugomas rūšis. Vienas iš įspūdingiausių – Antavilių rina. Tai klasikinė poledynmečiu atsikūrusi rina. Takas yra žiedinis ir ves per vyraujančius vakarų taigos miškus – gaivus oras garantuotas. O Tapelių ir Juodžio ežerai suteiks papildomo žavesio žingsniuojant taku.