Šokis + miestas: sostinės architektūra ir šokio žanras šviežiu kampu

Nuo lapkričio 9-osios LRT TELEVIZIJOS ir LRT PLIUS kanaluose galima išvysti vaizdo klipus, kuriuose vienas kitą atskleidžia architektūra ir šiuolaikinis šokis. Tai – projekto „Šokis plius miestas“ ciklas, kuris šiemet įgyvendintas kartu su Lietuvos šokio informacijos centru, „Architektūros fondu“ ir Šeiko šokio teatru.

„Šokis plius miestas” projekto komanda pabandė patikrinti, ko vertas lyg ir nieko gera nežadantis posakis „kalbėti apie muziką yra tas pats, kas šokti apie architektūrą” ir  įrodė, kad jame užkoduotos didžiulės kūrybinės erdvės, į kurias įžengus alkis eksperimentuoti tik didėja”, – sako projekto iniciatorė, LRT Kultūros turinio redaktorė Agnė Biliūnaitė.

„Šokis plius miestas“ filmavimas / D. Umbraso/LRT nuotr.

Šiais metais „Šokis plius miestas“ pristato vaizdo klipus, sukurtus Vilniuje ir Klaipėdoje. Sostinėje profesionalūs šokėjai filmuoti Kompozitorių namuose, Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmuose, Lietuvos kooperatyvų sąjungoje, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre ir Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose. Šioms erdvėms atsiskleisti padėjo choreografai-šokėjai A. Lisičkinaitė, P. Lisauskas, I. Navickaitė, L. Karvelis, Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ šokėjai A. Gudaitė ir L. Žakevičius, choreografas M. Rimeikis, baleto solistės J. Stankevičiūtė ir K. Gudžiūnaitė. Iš viso žiūrovai išvys penkis režisieriaus Jevgenij Tichonov parengtus vaizdo klipus iš sostinės, kuriuose skamba kompozitoriaus Ado Gecevičiaus muzika.

Apibūdindamas patirtį šiame projekte, režisierius J. Tichonov sako besitikintis, kad klipais pavyks žiūrovus pakviesti į žinomus pastatus pažvelgti naujai: „Bendradarbiaudamas su šokio kūrėjais pasirinktose erdvėse norėjau per vaizdo kameros objektyvą atskleisti ir savo architektūros matymą, pajutimą, todėl tikiu, kad visiems mums pažįstami architektūros objektai vaizdo klipuose atsiskleis naujais ir kartais netikėtais rakursais, linijomis ir net energetika.“

Režisieriui antrina ir viena iš projekto organizatorių, architektė, „Architektūros fondo“ projektų vadovė Margarita Kaučikaitė: „Buvo įdomu pamatyti, kaip architektūrą – materialias, aiškias ribas turinčias pastatų erdves – užpildo ir savaip interpretuoja šiuolaikinio šokio atlikėjai. Kurdami šiuos klipus rinkomės įdomiausius Vilniaus mieste sukurtus pastatus. Čia nusprendėme savaip pratęsti pernykštę Kauno video klipų idėją: jeigu Kauno miesto veidą formuoja tarpukario modernizmo architektūra, tai Vilniaus mieste yra neabejotinai ryškus vėlyvojo modernizmo stilius – tai teatrai ir renginių salės, valdžios ir kultūros rūmai, kuriuos kūrė architektai A. ir V. Nasvyčiai, V.E.Čekanauskas, N. Bučiūtė, J. Šeibokas, A. Mačiulis.”

Su Vilniaus mieste filmuotais projekto „Šokis plius miestas“ klipais jau galima susipažinti LRT mediatekoje.

„Šis projektas – originali ir patraukli idėja plačiajai visuomenei pristatyti didžiųjų miestų architektūrą ir šokio žanrą šviežiu kampu. Susitikus plastiškam, kinetiškam šiuolaikiniam šokiui ir grubiai, masyviai
„Šokis plius miestas“ rezultatas dar kartą patvirtino, kokie atviri ir laisvi yra šokio kūrėjai, sugebantys dirbti skirtingose erdvėse ir atskleisti šokį ne tik įprastose scenose, bet ir medijų pagalba. Tikime, kad projektas padės šiuolaikiniam šokiui priartėti prie žiūrovo ir paskatins jį atrasti mūsų miesto architektūros grožį ir ypatumą”, – apibendrindama projektą sako Lietuvos šokio informacijos centro projektų koordinatorė Anastasija Dichtiar.

Lapkričio 9 dieną TV eteryje prasidėsiantį projektą kartu su LRT PLIUS pristato Lietuvos šokio informacijos centras, „Architektūros fondas“ ir Šeiko šokio teatras; jį įgyvendinti padeda Vilniaus ir Klaipėdos miestų savivaldybės bei Lietuvos kultūros taryba.

 

Šaltinis: LRT.LT