Sostinės savivaldybės įmonei „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ vadovaus Justina Prunskienė

Sostinės savivaldybė pasirašė sutartį su „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) vadovo konkursą laimėjusia kandidate Justina Prunskiene, dirbusia UAB „Ecso Holding“ valdyboje ir šios grupės įmonėse. VASA direktorės darbą J. Prunskienė pradės lapkričio 23 d. ir pakeis nuo šių metų birželio vidurio laikinai įmonės direktoriaus pareigas ėjusį Arvydą Darulį.

„Paslaugų kokybės kėlimas yra svarbiausias prioritetas – naujai vadovei iškelti lūkesčiai, kad atliekų tvarkymas Vilniuje asocijuotųsi tik su efektyvumu, ekologija, atsakingumu ir švara. Taip pat svarbu, kad atsakingai būtų valdomi kaštai, o klientų aptarnavimo kokybė būtų aukščiausio lygio“, – teigia Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Vilniaus meras pažymi, kad Vilniaus miestui reikalingas nuolatinis įmonės vadovas, turintis aiškią viziją, kaip atnaujinti atliekų surinkimo sistemą, kuri visų pirma tarnautų vilniečiams, tad iš naujos vadovės tikimasi efektyvių sprendimų, kad VASA atliktų įmonei deleguotą atliekų vežėjų ir pažeidėjų kontrolę, užtikrintų tvarką mieste, užsiimtų gyventojų informavimu bei švietimu atliekų tvarkymo srityje.

„Mano lūkestis – kad „VASA“ kartu su naująja vadove taptų savo srities kompetencijų centru, kuriame dirbtų geriausi atliekų tvarkymo specialistai, o šalia jau dabar daug iššūkių turinčioje atliekų sistemoje atsirastų ir inovacijos bei naujoviškas, pokyčius atnešantis požiūris“, – sako atliekų sektorių kuruojantis mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.

J. Prunskienė yra baigusi mokslus Mykolo Romerio ir Vytauto Didžiojo universitetus (VDU), kuriuose studijavo socialinius mokslus ir įgijo teisės krypties bakalauro bei verslo krypties magistro kvalifikacinius laipsnius. VDU ji baigė Baltijos vadybos instituto (BMI) tarptautinę verslo vadybos magistrantūros programą, skirtą įmonių aukščiausio lygio vadovams.

Pastaraisiais metais J. Prunskienė dirbo UAB „Ecso Holding“ valdybos nare, vadovavo UAB „Granulės“ bei UAB „Ecso“ verslo plėtrai ir ėjo UAB „Ekotarnyba“ direktorės pareigas. „Ecso“ įmonių grupėje ji buvo atsakinga už finansų planavimą bei kontrolę, aplinkos apsaugos ir apskaitos procesų politiką, kokybės valdymą, gamybos apskaitą, teisinių procesų užtikinimą ir personalo valdymą. J. Prunskienė aktyviai dalyvavo šių įmonių reorganizavimo projektuose, gamybinės veiklos optimizavimo procese,  personalo veiklos valdymo ir skatinimo sistemos kūrime. Per daugiau kaip 12 metų ji įgijo vertingos patirties verslo organizavimo, personalo valdymo, pokyčių inicijavimo ir vykdymo, efektyvios veiklos rodiklių siekimo ir kitose srityse.

„Džiaugiuosi prisijungusi prie VASA komandos. Man ir mano komandai keliami tikslai yra labai aiškiai įvardinti, pagrindinės veiklos kryptys – suprantamos ir žinomos, todėl atsakingai priimu man patikėtus iššūkius ir tikiu, kad sėkmingai keliausime pokyčių keliu. Manau, jog mano ilgametė patirtis atliekų tvarkymo srityje ne tik padės pasiekti pažangos, bet ir atvers naujas įmonės veiklos galimybes“, – sako nauja VASA direktorė J. Prunskienė.

VASA direktoriaus atrankos konkursas buvo paskelbtas antrą kartą šių metų rugsėjo pabaigoje po to, kai pirmąjį konkursą laimėjęs kandidatas nusprendė šių pareigų nesiimti. Antrajame konkurse dalyvavo 14 kandidatų.