Vilniaus savivaldybėje prisiekė 9 nauji Tarybos nariai

Sostinės Taryboje šiandien prisiekė 9 nauji nariai – Tomas Gulbinas, Domininkas Velička, Brigita Guobė, Rita Balčiūnienė, Andrius Katinas, Sergej Popov, Larisa Dmitrijeva, Taurimas Valys ir Vytautas Budreika. Jie pakeitė į Seimą išrinktus buvusius miesto Tarybos narius: Vytautą Mitalą, Eveliną Dobrovolską, Kasparą Adomaitį, Moniką Ošmianskienę, Tomą Vytautą Raskevičių, Arūną Valinską, Luką Savicką, Aidą Gedvilą ir Ievą Kačinskaitę-Urbonienę. Vilniaus miesto savivaldybėje ir toliau dirbs 51 Tarybos narys. Sostinės meras Remigijus Šimašius naujiesiems Tarybos nariams palinkėjo prasmingo darbo ir sėkmės, atstovaujant vilniečių interesams.

„Džiaugiuosi, kad stipri savivalda užaugina naujos kartos politikus – drąsius, darbščius ir tvirto stuburo. Neabejoju, kad Tarybos nariai, tapę dabar jau Seimo nariais, kaip atsakingai dirbo vilniečiams, taip dabar atsakingai dirbs Lietuvos žmonėms, o atsinaujinusi miesto Taryba dar veržliau dirbs miestiečių labui, užtikrins darbų tęstinumą ir negailės jėgų, kad Vilnius dar labiau būtų tas miestas, kuriame kiekviena idėja gali būti įgyvendinta“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Nuo 2019 metų iki šiol buvusi Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotoja, Laisvės partijos narė, Rita Balčiūnienė yra baigusi Edukologijos universitetą ir įgijusi geografijos magistro laipsnį, geografijos mokytojo metodininko kategoriją.

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys Vytautas Budreika pakeis į Seimą išrinktą Arūną Valinską. 32-ų metų politikas baigė VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutą ir įgijo lyginamosios politikos magistro laipsnį. Politikas yra Krašto apsaugos savanorių pajėgų savanoris, Šaulių sąjungos narys.

Darbo partijos narė Larisa Dmitrijeva Vilniaus miesto savivaldybės Taryboje taip pat ne naujokė – dirbo 2007–2011 m. Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nare, o 2012 – 2016 metais buvo Seimo nare. Vilniaus universitete politikė baigė Teisės studijas, šiuo metu dirba Vilniaus miesto Santaros gimnazijoje.

Šiandien Taryboje prisiekęs kandidatas vicemero pareigoms užimti Tomas Gulbinas pakeis į Seimą išrinktą vicemerą, Laisvės partijos narį, Vytautą Mitalą. Pernai į Tarybą išrinktas jis ėjo Aplinkos ir energetikos komiteto pirmininko pareigas, kol 2020 metų vasarį tarybos nario mandato turėjo atsisakyti dėl ketinimo sugrįžti į diplomatinę tarnybą. T. Gulbinas baigė Vilniaus Universiteto Teisės fakultetą, 1993–1994 metais mokėsi Liono universiteto (Prancūzija) teisės fakultete, turi sukaupęs daugiau nei dvidešimties metų (1993–2014 m.) patirtį darbo Lietuvos diplomatinėje tarnyboje, 1995–2000 metais dirbo Briuselyje, 2007–2010 metais – Vašingtone. 2015–2018 metais ėjo „Google“ atstovo ryšiams su Centrinės ir Rytų Europos vyriausybėmis pareigas. 2020 metų kovo – rugpjūčio mėn. buvo kompanijos „Bolt“ mikromobilumo politikos vadovas.

Laisvės partijos narė Brigita Guobė Vytauto Didžiojo universitete įgijusi politikos mokslų bakalauro kvalifikacinį bei diplomatijos ir tarptautinių santykių magistro kvalifikacinį laipsnius. Nuo 2007 iki 2013 metų dirbo tarptautinėse kompanijose Estijoje ir Nyderlanduose. Nuo 2017 metų Vilniaus miesto Tarybos nario visuomeninė padėjėja. Yra profesionali felinologė. Aktyviai propaguoja donorystės idėjas.

Laisvės partijos narys Andrius Katinas Vilniaus miesto savivaldybės Taryboje ne pirmą kartą – jau dirbo ir 2015 – 2018 metų kadencijoje. Politikas yra baigęs Edukologijos universitetą, šiuo metu vykdo individualią veiklą.


Darbo partijos narys Sergej Popov yra baigęs Mykolo Riomerio universiteto Teisės studijas. Šiuo metu yra įmonės ,,Juniver“ vadovas, Nemokumo administratorių rūmų narys ir Lietuvos esperantininkų sąjungos narys.

38-erių Taurimas Valys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys, pakeis į Seimą išrinktą Luką Savicką. Vilniaus universitete jis baigė Tarptautinių santykių ir politikos mokslų studijas, vėliau Mykolo Romerio Universitete įgijo Teisės magistro laipsnį. Šiuo metu dirba Vilniaus universitete finansų programų partnerystės docentu, VU verslo mokyklos mokymosi visą gyvenimą projektų grupės vadovu, verslumo, projektų finansavimo ir verslo analizės ekspertu, startuolių finansavimo mentoriumi.

Laisvės partijos narys Domininkas Velička yra baigęs Vilniaus universiteto fizikos studijas, 2000 – 2004 metais buvo Seimo narys. Politikas yra parašęs kelis šimtus straipsnių vyno kultūros klausimais, skaito paskaitas gėrimų kultūros tema.

Balsavimas dėl mero pavaduotojo skyrimo Taryboje planuojamas gruodžio mėnesio Tarybos posėdyje.

Pasikeitus sostinės tarybos nariams, peržiūrėtos ir komitetų sudėtys. Aplinkos ir energetikos komitete dirbusį Darbo partijos narį Aidą Gedvilą pakeis naujai prisiekęs Tarybos narys, bendrapartietis Sergej Popov. Ekonomikos ir finansų komitetui pirmininkavusį Kasparą Adomaitį pakeis Laisvės partijos narys Gediminas Jaunius, kitus komiteto narius Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narį Luką Savicką ir Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos narį Arūną Valinską pakeis Vytautas Budreika, kuris bus pirmininko pavaduotojas, ir Taurimas Valys. Į paslaugų ir ūkio komitetą paskirti du nauji sostinės tarybos nariai Tomas Gulbinas ir Andrius Katinas. Į Savivaldos plėtojimo komitetą paskirta Rita Balčiūnienė ir Domininkas Velička, į Socialinių reikalų komitetą Brigita Guobė, Miesto plėtros komitete dirbs Larisa Dmitrijeva.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt