Ką apdovanos vilniečiai Šv. Kristoforo statulėlėmis už nuopelnus 2020-aisiais?

Ką apdovanos vilniečiai Šv. Kristoforo statulėlėmis už nuopelnus 2020-aisiais?

Prasideda reikšmingiausių sostinės apdovanojimų konkursas – visi kviečiami siūlyti kandidatus, vertus Šv. Kristoforo statulėlių.

Šv. Kristoforo apdovanojimai sostinėje teikiami kasmet sausio 25 d., miestui švenčiant gimtadienį. Garbingiausias Vilniaus apdovanojimas skiriamas tiems, kurie savo idėjas, darbus, projektus skiria Vilniui, garsina miesto vardą Lietuvoje ir visame pasaulyje.

„Kviečiu aktyviai siūlyti kandidatus už nuopelnus ir savo darbais skirtą dėmesį Vilniui įvairiose gyvenimo srityse per visus 2020-uosius. O metai išties buvo neeiliniai: pažymėti pokyčių, pandemijos, kuri palietė kiekvieną sritį, ir vis dėlto leido iššūkius paversti galimybėmis. Čia skleidėsi išskirtiniai gebėjimai telkti, kurti, išrasti, pralenkti laiką ir atkreipti pasaulio akis į Vilnių, kuriame gimė ir buvo įgyvendinta tiek svarbių ir inovatyvių idėjų. Dosniai girkite ir siūlykite kandidatus, iš kurių komisija atrinks reikšmingiausius“, – kviečia Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Kviečiama teikti kandidatus, kurie per 2020 m., Jūsų nuomone, labiausiai nusipelnė būti apdovanoti Šv. Kristoforo statulėlėmis neretai vadinamomis Vilniaus Oskarais. Šv. Kristoforo statulėlės gali būti teikiamos asmenims, organizacijoms bei įstaigoms. Nominacijos teikiamos už nuopelnus mokslui, teisėsaugai, švietimui, kultūrai ir menui, Vilniaus istorinei atminčiai, sportui, verslui, turizmo plėtrai, labdarai, už pasiekimus architektūros srityje. Taip pat galimos ir kitos vilniečių pasiūlytos nominacijos.

Šv. Kristoforo statulėles įvairiais metais už savo profesinius nuopelnus yra pelnę prof. habil. dr. Vytautas Jonas Sirvydis, prof. habil. dr. Vladas Algirdas Bumelis, žymus mados dizaineris Juozas Statkevičius, viena žymiausių pasaulio sopranų Asmik Grigorian ir kiti vilniečiai, kurie pasižymėjo savo darbais, kūryba, idėjomis miestui ir miestiečiams. Kandidatūras gauti šį apdovanojimą gali teikti visi – vilniečiai, įmonės, bendruomenės, mokslo ir meno pasaulio atstovai. Apdovanojimus Vilniaus rotušėje laureatams įteiks Vilniaus miesto meras.

Teikiant apdovanojimams savo siūlomą kandidatą, prašoma užpildyti žemiau esančią formą, kur būtina nurodyti siūlomą teikiamą kandidatą, nominaciją, kandidato nuopelnus per 2020 m. Vilniui ar vilniečiams, kandidato gyvenimo aprašymą, įrašyti savo kontaktinius duomenis: vardą, pavardę, adresą, telefono numerį, elektroninį paštą.

2020 m. nominantus kviečiama siūlyti čia: (www.vilnius.lt/kristoforai)

Pasiūlymų laukiama iki 2020 m. gruodžio 7 d. (įskaitytinai). Pasiūlymus galima pateikti internetu www.vilnius.lt „Apdovanojimai Šv. Kristoforo statulėlėmis“, taip pat paštu – Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriui – Apdovanojimų Šv. Kristoforo statulėlėmis sekretoriatui (Konstitucijos pr. 3, LT-09601 Vilnius) arba el. paštu kulturos@vilnius.lt  Daugiau informacijos tel. (8 5) 211 2527.