Tarptautinę Savanorių dieną – apdovanojimų renginys ir Lietuvoje

Gruodžio 5 dieną pasaulis mini tarptautinę savanorystės dieną.  Šia proga ją ruošiamasi pažymėti ir Lietuvoje. „Savanorystės spalvos. Vakar.šiandien.rytoj“ tai apdovanojimų renginys, kuriame bus įvertinti ir apdovanoti labiausiai savanorystės srityje per 2020 metus pasižymėję, nuveikę bei įkvėpimu tapę pavyzdžiai. Be apdovanojimų, renginys taip pat kviečia diskutuoti aktualiomis savanorystės temomis.

Net keletas skirtingų organizacijų tyrimų rodo, kad paskutiniaisiais metais Lietuvoje pagausėjo savanorių gretos, o tarptautinė asociacija IAVE, vienijanti su savanoriais dirbančias organizacijas, pastebi savanorystę peraugant iš savanoriškos veiklos į kultūrą, kuri prisideda prie taikaus, darnaus ir atsakingo pasaulio kūrimo. Siekiant puoselėti šią kultūrą, Lietuvoje iniciatyvos ėmėsi su savanoryste dirbanti viešoji įstaiga „Socialinis veiksmas“, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Jaunimo reikalų departamentas, kviesdami ne tik savanoriauti, tačiau ir padėkoti savanoriaujantiems.

Prie šių tikslų gali prisidėti kiekvienas, pasiūlydamas kandidatūras apdovanojimams nuo lapkričio 16 dienos iki lapkričio 23 dienos – užpildydamas elektroninę formą: https://forms.gle/JyWkgdQkbdWAXfCE6. Joje nominuojant kandidatus iš viso penkiose kategorijose: Savanorystė pandemijos metu – „Už taikliausią atsaką pandemijos Covid-19 sukeltiems poreikiams“, Vyresnio amžiaus žmonių savanorystė – „Už gyvenimo patirties įprasminimą per savanorystę“, Įvairovė savanorystėje – „Už savanorystės įvairovės populiarinimą“, Verslo indėlis į visuomenę – „Už socialinės atsakomybės įgyvendinimą per savanorystę“, JT Darnaus vystymosi tikslai Lietuvoje – „Už globalų požiūrį į savanorystę“.

Renginys kviečia ne tik apdovanoti, bet ir diskutuoti

Renginio organizatoriai kviečia ne tik švęsti, bet ir pasigilinti į savanorystės vietą bei iššūkius šiandieninėje Lietuvoje. Apdovanojimų renginyje laukia trys diskusijos, kurios kvies ieškoti naujų požiūrių opiose temose. Diskusiją tema Savanorystė pandemijos metu: pamokos ir namų darbai moderuos savanorystės ekspertė Dr. Neringa Kurapkaitienė, kviesdama pašnekovus iš skirtingų organizacijų pasidalinti iššūkiais, kuriuos vis dar tenka įveikti valdant Covid-19 sukeliamus padarinius. Temą Savanorystė – moterų reikalas? moderuos teisės ir kriminologijos ekspertas, socialinių iniciatyvų kūrėjas Doc. Dr. Gintautas Sakalauskas, kuris su savo pašnekovais aiškinsis nusistovėjusio stereotipo, kad savanorystė yra moterų reikalas, priežastis ir pasekmes mūsų visuomenėje. Socialinio verslo srityje veikianti Jurgita Ribinskaitė-Glatzer gilinsis į Jungtinių tautų darnaus vystymosi tikslai: vietos ir globalūs pasiekimai bei iššūkiaitemą.

Prie diskusijų bei komisijos darbo prisideda eilė visuomenės atstovų: JAV Ambasados kultūros atašė Caitlin Nettleton, Jaunimo reikalų departamento direktorius Jonas Laniauskas, LR Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis, menininkai dr. Algirdas ir doc. Remigijus Gataveckai, „Smart Market“ partnerė ir komunikacijos konsultantė Rasa Bagdonienė, organizacijos „Vilnius Social Club“, „Jaunimo Linija“, „Maltos ordino pagalbos tarnyba“, „Gynybos paramos fondas“. Renginį ves aktorius Eimutis Kvoščiauskas, o renginį vainikuos žavingųjų seserų „Baltos Varnos“ grupės pasirodymas.

Renginio naujienas sekite Facebook platformoje: https://www.facebook.com/events/371888260806541

Daugiau apie apdovanojimų taisykles: http://www.savanoriai.org/lt/2020/11/16/apdovanojimai-sa…r-siandien-rytoj/

Apdovanojimai yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis