Vilnius dalinsis laimėjimais ugdymo srityje nuotolinėje parodoje „Mokykla 2020“

 

Lapkričio 20–21 d. vyks nuotolinė paroda „Mokykla 2020“, kurios metu, renginiuose švietimo bendruomenei iš visos Lietuvos bus pristatoma ir Vilniaus miesto patirtis organizuojant nuotolinį ugdymą karantino metu.

„Džiaugiuosi galimybe pristatyti Vilniaus pavyzdį visai Lietuvai – mūsų patirtis ir gerieji pavyzdžiai sukuriant sąlygas mokiniams ir mokytojams dirbti kūrybiškiau, naudoti šiuolaikišką įrangą ir metodikas taps įkvėpimo šaltiniu kitose Lietuvos savivaldybėse imtis panašių švietimo iniciatyvų. Nuoseklus darbas su mokyklomis, įtraukiant motyvuotus reikalingus partnerius, skiriant finansus ir metodinį palaikymą duoda gerus rezultatus“, – kalbėjo sostinės mero patarėjas švietimo klausimais Albertas Lakštauskas.

Dvi dienas vyksiančioje parodoje bus pristatoma nuotolinio ugdymo patirtis sostinėje, taip pat dalinimąsi patirtimi apie „FabLab“ dirbtuvių steigimą, pradinukų informacinių technologijų raštingumo ugdymą Vilniaus mokyklose.

Lapkričio 20 d. 12.00 val. renginyje „Provokuojantis pokalbis: pamokos be kaukių“ bus aptarta nuotolinio ugdymo Vilniuje patirtis per pirmąją COVID–19 bangą, keliami provokuojantys klausimai dėl švietimo politikos. Pokalbyje dalyvaus: Jūratė Litvinaitė, Genovaitė Kynė, moderatorius – Mantas Cegelskas.

Lapkričio 21 d. 11.00 val. renginyje „Žingsniu priekyje: programavimo kalba nuo pirmos klasės“ bus dalinamasi patirtimi, kaip 27 pilotinėse sostinės mokyklose diegiamas informatikos ir technologinės kūrybos ugdymas, kaip sekasi integruoti į ugdymo procesą bent po vieną tokią pamoką per savaitę. Renginyje dalyvaus: Albertas Lakštauskas, Monika Katkutė – Gelžinė, mokytojai praktikai.

Koja kojon su technologijomis

3D spausdintuvai, lazerinės pjaustyklės, CNC frezavimo staklės, braižytuvai, elektronikos prietaisai mokyklose jau nebe tolima svajonė, o tikrovė. FabLab dirbtuvių idėja prigyja vis daugiau sostinės ugdymo įstaigų. Šiais metais prie 25 Vilniaus mokyklų, kuriose 2017–2019 m. įrengtos tokios dirbtuvės, prisijungė dar 10 FabLab mokyklų. Jose FabLab dirbtuvės įrengiamos šiais metais.

Ugdymo procese FabLab dirbtuvių privalumas – mokymas(is) autentiškoje, įveiklinančioje aplinkoje, kurioje mokiniai, iškeltiems iššūkiams ieškodami kūrybinių sprendimų, praeina vaizduotės, dizaino, prototipavimo, refleksijos ir bendradarbiavimo kelią. Šiose dirbtuvėse mokiniai savo idėjas gali paversti pačiais įvairiausiais produktais ar jų prototipais: saldumynų seifais, šviestuvais, aksesuarais ar dėžutėmis su LED lempomis ir t.t.

Vilniaus švietimo pažangos centro projekte „Atvirų techninių kūrybinių FabLab dirbtuvių steigimas, įveiklinimas ir tinklo kūrimas Vilniaus mokyklose“ dalyvaujančioms mokykloms yra teikiama įvairiapusiška pagalba. Bendradarbiaujant su partneriais – VGTU LinkMenų fabriku, Junior achievement Lietuva, Meškėnų laboratorija – mokykloms parengiami FabLab dirbtuvių mokykloje išplanavimo sprendimai, teikiama pagalba diegiant ir instaliuojant įrangą. Dirbtuves įsirengiančių mokyklų mokytojams ir mokiniams vyksta įrangos naudojimo mokymai. Anksčiau įsteigtų FabLab mokytojams vyksta verslumo ir kūrybiškumo skatinimo, tiksliniai programinės įrangos naudojimo mokymai.

FabLab steigimo ir įveiklinimo patirtis Vilniaus mieste bus pristatoma nuotolinėje parodoje „Mokykla 2020“, lapkričio 21 d. 11.00 val. 13.00 val. renginyje „Koja kojon su technologijomis“. Renginyje bus pasakojama, kaip 35 sostinės mokyklose buvo steigiamos FabLab dirbtuvės, kaip sekasi jose darbuotis mokytojams ir mokiniams, visiems susidomėjusiems, bus galimybė daugiau sužinoti apie FabLab filosofiją. Renginyje dalyvaus: Albertas Lakštauskas, Genovaitė Kynė, Giedrius Kavaliauskas, Jolita Stapurevičiūtė, Marius Narvilas.

Renginys: https://www.parodamokykla.lt/paroda/renginiai/saugus-internete-2-2/

Daugiau renginių rasite www.parodamokykla.lt

Parodą organizuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Nacionalinė švietimo agentūra, Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO.