Karantino metu Vilnius pristatys maistą silpnesniems senjorams į namus

Sostinė teikia pagalbą senjorams sudėtingu karantino metu – bendradarbiaudama su „Maisto banku“, pasitelkusi savanorius, Vilniaus savivaldybė ir vėl pristato maisto paketus tiesiai į senolių namus. Nuo šiandien iki pat Kalėdų, sunkiai išgyvenantys, vieniši ir be pagalbos likę senjorai Vilniuje gali paskambinti tel. 1664 ir pranešti apie jiems reikalingą pagalbą. Savanoriai atveš po maisto paketą kas dvi savaites.

„Daugeliui karantinas kelia iššūkių, bet senjorams dabartinis laikmetis yra nepalyginamai sunkesnis. Vilniečiai geba greit susitelkti, kai to labiausiai reikia – suradome daug puikių žmonių, kurie skiria savo laiko, resursų ir neatlygintinai veža senjorams būtiniausių produktų į namus. Norime padrąsinti senjorus nesidrovėti skambinti 1664, nelikti vienumoje – mes galime jums padėti“, – drąsino sostinės meras Remigijus Šimašius.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Senjorams paruoštuose maisto paketuose „Maisto banko“ savanoriai sudėjo: makaronų, kruopų, konservuotų daržovių, uogienės, mėsos arba žuvies konservų, aliejaus, miltų, arbatos, cukraus, pagal galimybę įvairių saldumynų (šokolado, saldus riešutų batonėlio ar panašiai).

„Maisto banko“ atstovai džiaugiasi, jog po pirmosios bangos, ramesniu metu jie galėjo sukaupti produktų rezervą ir dabar jį labai prasmingai panaudos padedant senjorams.

„Priėmėme iššūkį ir antrojo karantino metu aprūpinti būtiniausiais produktais dėl pandemijos sudėtingoje situacijoje atsidūrusiems Vilniaus senjorams. Labai dėkojame savanoriams ir aukotojams, kurie prieš prasidedant karantinui padėjo surinkti ilgo galiojimo maisto produktų, o šiuo metu kviečiame visus, galinčius prisidėti prie maisto paketų ruošimo ir jų nuvežimo nepasiturintiems“, – prie savanorių kvietė prisijungti „Maisto banko“ Vilniaus padalinio vadovas Modestas Bastys.


Pirmos bangos metu maistas pasiekė 1542 gavėjus, iki namų buvo pristatytas net 7301 maisto paketas. Bendras paramos maistu kiekis – 28 465 kg, o jo vertė – daugiau kaip 42 tūkst. eurų.

Visi norintys prisidėti prie maisto dalijimo senjorams, kviečiami registruotis www.maistobankas.lt/reg. „Maisto bankas“ taip pat primena, kad maistas – vienas svarbiausių žmogaus poreikių – ir toliau kviečiama skirti finansinę paramą, kuri bus panaudojama tam, kad maistas pasiektų tuos, kuriems dabar to reikia labiausiai.

Šiemet dėl karantino ir visų pandemijos grėsmių teko atidėti kasmetinę ir daugelį metų skaičiuojančią gerumo akciją „Susitikim prie kavos puodelio“ – senjorai yra didelės rizikos grupėje, net jei kavinėse ir nėra sėdimų vietų, o kava tik išsinešimui. Sostinės savivaldybė tikisi, kad senjorus į šią gražią akciją bus galima pakviesti kitąmet.