Vilniuje 4 nauji matuokliai: fiksuos greičio, A juostų, raudono šviesoforo signalo pažeidimus

 

Nuo šios savaitės sostinės vairuotojai pastebės veikiančius pažeidimo fiksavimo įrenginius ir apie juos informuojančius kelio ženklus – Žirmūnų ir Tuskulėnų g., prie „Žirmūnų trikampio“ projekto bei Pilaitės prospekte. Atlikus dalį įrengimo ir programavimo darbų, šiuo metu pradedamas testavimas. Po jo greičio, A juostų, raudono šviesoforo signalo pažeidimus fiksuojantys įrenginiai veiks pilnu pajėgumu, patys pažeidimai bus siunčiami policijai.

„Pažeidimo fiksavimo įrenginius vairuotojai minėtose vietose matė kurį laiką, tačiau nuo šios savaitės pastebės, kad jie veikia. Atlikus pirminį derinimą ir programavimo darbus, visi 4 stacionarūs įrenginiai kol kas dirbs testavimo režimu. Gruodį bus atliekamas kalibravimas ir testinių nuotraukų analizė, kad integravus įrenginius su administracinių nusižengimų registro sistema veikimas būtų kuo sklandesnis, o fiksuojamos nuotraukos tikslesnės. Vairuotojams primename visuomet laikytis taisyklių, saugaus greičio, nepaisant to, ar pažeidimai fiksuojami, ar ne – artėjant žiemai visų eismo dalyvių atsargumas ir budrumas itin svarbus“, – sako SĮ „Susisiekimo paslaugos“ Miesto eismo organizavimo departamento vadovas Aleksej Apanovič.

Žirmūnų g. ir Tuskulėnų g. trys matuokliai įrengti naujai dėl čia vykdomo „Žirmūnų trikampio“ projekto. Jį vystant įrengiami dviračių takai ir pėsčiųjų šaligatviai, rekonstruojami šviesoforai, taip pat didinamas eismo dalyvių saugumas ir įvedama papildoma eismo kontrolė – greičio matuokliai čia fiksuos greičio viršijimą ir raudono šviesoforo signalo pažeidimus

Vykdant naujo prekybos paskirties pastato statybas Pilaitės pr. yra įrengtas stacionarus pažeidimų fiksavimo įrenginys, kuris fiksuos ne tik greičio viršijimą, tačiau ir pažeidėjus viešojo transporto A juostoje.

Planuojama, kad visi naujųjų įrenginių derinimo darbai bus atlikti šiais metais, 2021 m. sausį numatyta metrologinė patikra, po kurių visi matuokliai veiks ir jau bus formuojami nusižengimo protokolai.

Primenama, kad pažeidimų fiksavimo įrenginių vietos mieste yra numatomos įvertinus įvairius kriterijus: eismo saugumo, avaringumo mažinimo rodiklius, juodąsias dėmes, pasitaikančius KET pažeidimų atvejus dėl greičio viršijimo, važiavimo A juosta ar esant draudžiamam šviesoforo signalui. Taip pat matuokliai gali būti numatomi ir kompleksinių projektų vystymo metu, kai įrengiama ir kita infrastruktūra – kaip ir minėtais Žirmūnų bei Pilaitės pr. atvejais.

Vilnius planuoja ir papildomą pažeidimų fiksavimo įrenginių pirkimą. Prieš skelbiant jį vertinami naujausi duomenys – informacija apie juodąsias dėmes, eismo įvykius mieste 2019-2020 m.  Patį pirkimą planuojama skelbti iki metų pabaigos arba kitų metų pirmąjį ketvirtį – stebima pandemijos situacija, miesto prioritetai. Konkretus pažeidimų fiksavimo įrenginių kiekis ir vietos bus patikslintos vėliau, pats įrengimas numatomas kitąmet.