Pasakų Kalėdos Vilniuje

Švenčių laukimo laikotarpiu, „Kalėdos sostinėje“ organizatoriai kviečia kas vakarą jaukiai burtis savo šeimos rate, įsijungti Delfi TV ir nuo gruodžio 7 d., klausantis kalėdinių skaitymų, keliauti po gražiausių istorijų pasaulį.

Vilniaus miesto savivaldybė kartu su Nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka bei viena lankomiausių naujienų svetaine Lietuvoje Delfi, organizuoja šventinį skaitymo projektą – „Pasakų Kalėdos Vilniuje“.

Delfi nuotr.

Kiekvieną vakarą iki pat sausio 6 d., nuo 20 val. kviečiama įsijungti  Delfi TV ir, kartu su istorijas skaitančiais žinomais Lietuvoje žmonėmis, pasidžiaugti nesenstančios klasikinės literatūros kūriniais.

Specialiai šiam projektui knygas bei jų ištraukas atrinko Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento specialistai.

Delfi TV žiūrovus kiekvieną vakarą jau žinomais ir niekada negirdėtų istorijų vingiais ves ir kiekvienai istorijai naujų spalvų suteiks, jas skaitantys visuomenėje žinomi kultūros ir meno veikėjai. Apie mėgstamiausias vaikystės knygas papasakos aktorė Neringa Varnelytė, susitiksime su dainininku ir žurnalistu Marijonu Mikutavičiumi, aktorėmis Dalia Michelevičiūte, Ineta Stasiulyte, Ilona Balsyte, aktoriais Mantu Stonkumi ir Andriumi Bialobžeskiu, rašytoju Vytautu V. Landsbergiu, kunigu Ričardu Doveika, žurnaliste ir knygų autore Beata Nicholson ir kitais.

Knygų pagalba galime nukeliauti ten, kur dar niekada nebuvome, išgirsti tuos, kurių neturėjome galimybės sutikti. Ir visa tai pasiekiama vos atsivertus knygą.

„Knygas pamėgau skaityti paauglystėje ir nuo tada knyga – mano ištikimas bendrakeleivis. Mano profesijos neatsiejama dalis taip pat yra knyga. Ir žinoma, dabar skaitau pasakas ir nuotykių bei pasaulio pažinimo knygas savo anūkams. Tai visiems dalyvaujantiems suteikia LABAI daug džiaugsmo!“, – džiaugiasi aktorius, teatro pedagogas, dainų autorius ir atlikėjas Gediminas Storpirštis.

Nors dauguma istorijų puikiai žinomos, net ir skaitomos daugybę kartų, jos vis tiek stebina ir iš naujo džiugina. Tėveliams tai dar viena galimybė su savo nuolat naujų pramogų ir užsiėmimų ieškančiomis atžalomis prasmingai bei kokybiškai praleisti laiką ir dalintis knygose surašyta išmintimi.

„Vilniaus kultūros centras jau ir anksčiau organizavo vaikų ir jaunimo skaitymo skatinimo projektus, kurie sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo ir palaikymo. Skaitymai vyko visą gruodžio mėnesį Katedros aikštėje: 2015 m. – Kalėdų eglėje, o 2017 m. išskirtine šventine nuotaika spinduliuojančiame stikliniame kupole greta Kalėdų eglės. Pastarojo kalėdinių skaitymų „Šeimos pasaka“ projekto metu įvyko 430 skaitymo seansų ir apsilankė beveik 13 tūkstančių įvairaus amžiaus lankytojų“, – sako „Kalėdos sostinėje“ organizatoriaus Vilniaus kultūros centro vadovas Paulius Jurgutis.

Šiais metais, dėl su karantinu susijusių apribojimų, sugrįžusiam projektui pasirinktas saugus formatas – skaitymai vyks nuotoliniu būdu.

Susitikime pasiklausyti kas vakarą, nuo 20 val.

Delfi nuotr.