Vilnius didina koronaviruso tyrimų mobiliuosiuose punktuose apimtis

Įvertinusi išaugusį tyrimų dėl koronaviruso infekcijos poreikį, Vilniaus miesto savivaldybė, mobiliuosiuose punktuose nuo spalio vidurio priimdavusi 1000 žmonių per dieną, nuo šiandien padidino šį skaičių dar trimis šimtais.

Sprendimas priimtas reaguojant į Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymui užtikrinti žmonių, turinčių ūmios viršutinių kvėpavimo takų virusinės infekcijos simptomus, ištyrimą PGR testais tą pačią dieną.

Jau šiandien į mobiliuosius punktus ((V. Gerulaičio g. 1, Vilniuje) buvo užrašyti 1255 gyventojai, o nuo šeštadienio tokia galimybė kasdien bus suteikiama 1300 žmonių. Skirtingai nei ankstesniais mėnesiais, norinčiųjų išsitirti skaičius nemažėja ir savaitgalį – jau šiuo metu rytojui likusios vos kelios dešimtys vietų.

Kaune mobiliajame punkte per dieną ištiriami 924 žmonės, Klaipėdoje – 239, Šiauliuose – 237-327, Panevėžyje – 300, Marijampolėje – 121.

Šiuo metu akivaizdus ir norinčiųjų išskirti greitaisiais testais skaičiaus padidėjimas. Vilniaus mobiliajame punkte, kur šių testų per dieną atliekama šimtas, vietų nėra savaitei į priekį. Greitieji testai parodo, ar žmogus yra turėjęs sąlytį su SARSCoV-2, ir ar susidarė antikūnai. Praėjusią savaitę Vilniaus miesto savivaldybė išplėtė asmenų ratą, kurie gali pretenduoti į šį nemokamą tyrimą. Daugiausia tai – medicinos ir paslaugų sektoriuose dirbantys vilniečiai. Jei greitasis testas parodo esant infekciją, žmogui iškart atliekamas ir PGR testas, taip užtikrinant tyrimo patikimumą.

Testavimas greitaisiais testais atliekamas tik iš anksto užsiregistravus –  užpildžius anketą ir sulaukus SMS žinutės, kurioje tiksliai nurodoma, kada ir kur atvykti. Užsienio šalių piliečiai taip pat gali naudotis šia paslauga. Jiems reikia užpildyti šią anketą.