Sostinę pasauly garsinančiam „Synaesthesis“ ansambliui – netikėta dovana

Vilniaus šiuolaikinės muzikos ansambliui „Synaesthesis“ laimėjus prestižinę Ernsto von Siemenso fondo premiją, visi suskubo sveikinti jauną kolektyvą, o Vilniaus miesto Taryboje veikiančiai Laisvės frakcijai gimė idėja – 15 tūkst. eurų iš sutaupytų lėšų fondo dovanoti muzikantams kaip skatinimą ir padėką už tai, kad pasaulyje vis garsiau skamba Vilniaus vardas. Šią dovaną ansamblis panaudos populiariam projektui „Posh Underground Workers“ skaitmenizuoti.

„Tai, kad jaunas ir veržlus bei kupinas idėjų vilniečių kolektyvas buvo pastebėtas visame pasaulyje yra laimėjimas ne tik jiems, bet ir visam Vilniui, todėl jautėme pareigą atsidėkoti „Synaesthesis“ –  palaikydami Laisvės partijos iniciatyvą, su didžiausiu džiugesiu dovanojame šiems jauniems talentams 15 tūkst. eurų. Tegul ir toliau pasaulyje skamba Vilniaus vardas!“ – sveikino ansamblį sostinės meras Remigijus Šimašius.

Tomo Tereko foto

Ernsto von Siemenso muzikos fondas šiemet pirmą kartą įsteigė ansamblio prizą, norėdamas suteikti ilgalaikę individualią paramą jaunų ansamblių struktūrinei ir meninei plėtrai. Premija teikiama su sąlyga, kad du trečdaliai ansamblio narių turi būti jaunesni nei 35 metų, o ansamblis turi atlikti šiuolaikinį repertuarą.

„Buvo labai malonu sulaukti Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus skambučio su sveikinimu ansambliui gavus prestižinį Ernst von Siemens muzikos fondo ansamblių prizą. Tai reiškia, kad Vilniaus savivaldybei kultūros klausimai nėra antraeiliai, o aukščiausias pareigas užimantis asmuo skiria asmeninį savo dėmesį ir laiką pažymėti svarbiam miesto kolektyvo apdovanojimui. Kuomet meras paminėjo paramą iš miesto, tikėjomės simbolinės sumos, todėl esame labai maloniai nustebinti tokios dosnios dovanos. Tiesą sakant, dovanų mes niekada nesitikime, tačiau dirbame labai intensyviai, su didele meile tam, ką darome ir interpretuojame. Visi apdovanojimai ir gaunama parama yra pritarimas, kad einame teisingu keliu, kuris reikalingas ne tik mums, bet ir Vilniaus bei visos šalies kultūrai“, – sakė šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ vadovė pianistė Marta Finkelštein.

Vilniaus įteiktą dovaną ansamblis nutarė paskirti projekto „Posh Underground Workers“ kokybiškam skaitmenizavimui. Tai klausytojų ir pačių atlikėjų labai mėgstama programa, kurioje kolektyvas pristato kompozitorių F. Ghys, D. Lang, J. Wolfe ir L. Andriessen kompozicijas. Kaip teigia M. Finkelštein, svarbiausias „Synaesthesis“ noras yra atlikti projekto dokumentaciją, kuria ateityje bus galima dalytis su visa, kolektyvą vis geriau atpažįstančia, tarptautine muzikos bendruomene, o tuo pačiu ieškoti vis glaudesnio dialogo su Lietuvos melomanų auditorija.

Tomo Tereko foto

Vilniaus miesto šiuolaikinės muzikos ansamblį „Synaesthesis“ 2013 m. įkūrė kompozitorius Dominykas Digimas ir dirigentas Karolis Variakojis. Vilniaus miesto ansamblio vardas jam suteiktas pernai. Anot kolektyvo vadovės ir programų kuratorės, būtent Vilniaus miesto vardas inspiruoja projektus, kurie organiškai reprezentuotų Vilnių ar atskleistų muzikinį jame slypintį potencialą. Praėjusią vasarą ši inspiracija lėmė performansus ant Gedimino pilies, Nacionalinės Dailės galerijos ir LAE pastato stogų, o šiuo metu su trimis lietuvių kompozitoriais Juliumi Aglinsku, Dominyku Digimu ir Ramūnu Motiekaičiu įgyvendinamas projektas „Flaneur“, kurio pagrindiniu atspirties tašku tapo garsinio pasivaikščiojimo po Vilnių patirtis.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt