Vilniečiai įžiebia Kalėdas balkonuose: puošia varvekliais, saldainiais ir netgi Kalėdų seneliais

 

Artėjant Kalėdoms šventiškai įsižiebia vis daugiau Vilniaus balkonų. Vienuose ganosi elniai, kituose siūbuoja apsnigtos eglės, o į trečius, atrodo, jau keliauja ir pats Kalėdų senelis. Gražiausius žiemos vaizdus vilniečiai susikūrė savo namuose, terasose ir languose – ten, kur saugiai gali džiaugtis šventėmis patys ir gera nuotaika dalintis su visa kaiminyste.

Kūrybingus balkonus drono pagalba įamžina fotografas Adas Vasiliauskas, o nuolat pildomą šventinių balkonų nuotraukų albumą galima peržiūrėti svetainėje kaledosbalkonuose.lt. Projekto organizatoriai ragina miestiečius ir toliau šventinę nuotaiką kurti balkonuose ir dalyvauti projekte „Įžiebk Kalėdas balkone“.

Antakalnio dekoracijos. Ado Vasiliausko nuotr.

„Šios Kalėdos visiems bus kitokios – negalėsime susitikti su šeima ar giminaičiais, teks užmiršti įprastas pramogas laukiant Naujųjų. Žmonių nuotaikos darosi vis niūresnės, daugėja namuose užsidariusių vienišų žmonių. Kai aplink tiek baimės ir pasimetimo, kviečiu įžiebti šviesą ne tik savo širdyje, bet ir savo balkone ar terasoje. Tai lyg ženklas, jog čia gyvenantys žmonės pilni optimizmo ir tikėjimo, jog viskas bus gerai“, – pasakoja kartu su Vilniaus miesto savivaldybe ir „Go Vilnius“ prieš šventes projektą „Įžiebk Kalėdas balkone“ pristatęs fotografas A. Vasiliauskas.

Dovanoja bendrumo jausmą

Projektas  prasidėjo menininkų kūriniais – pirmąjį balkoną Vilniaus senamiestyje savo sukurta išskirtine instaliacija papuošė menininkė Jolita Vaitkutė. Balkonus puošė ir daugiau žinomų menininkų bei kūrėjų, kurių darbai išsibarstė įvairiose sostinės vietose – nuo Žirmūnų iki Naujamiesčio ir kitų tolimiausių miesto rajonų. Projektas jau sulaukė vilniečių susidomėjimo – gauta nemažai papuoštų balkonų nuotraukų. Įdomiausius balkonus aplankė fotografo Ado Vasiliausko dronas, o nuotraukas jau  galima peržiūrėti svetainėje kaledosbalkonuose.lt.

Vitalijos balkonas. Ado Vasiliausko nuotr

Pavyzdžiui, konkurso dalyvė Vitalija savo balkoną kartu su dukromis Mėja ir Evita padabino didžiuliais ledinukais. „Balkoną šiemet puošėme pirmą kartą, nors čia gyvename jau 13 metų. Vieną rytą nubudome ir supratome, jog šios šventės turi būti ypatingos. Kodėl būtent saldainiai ir ledinukai? Nes tai džiugina, pasaldina gyvenimą, priverčia nusišypsoti. Ir, patikėkite, tai veikia! Ypač, kai pro langą pamatai žmones, kurie sustoja, pakelia galvas į viršų, šypsosi, fotografuoja. Pamatę mūsų saldų balkoną vaikai iškart užsinori ledinuko, – pasakoja idėjos autorė. – Šventės yra mūsų širdyse ir jei sugebėsime jas sukurti sau, gali būti, kad visai netikėtai jas atnešime ir į kitų širdis.“

Įėjimą į namus Antakalnyje kalėdine pasaka pavertė Aurelijos bei Andriaus šeima, auginanti dukrytę Auksę ir tris australų aviganius – Kuba, Indy bei Ernių. „Gyvename daug daug metų skaičiuojančiame name. Čia jauni apsigyveno mūsų tėvai, gimiau aš ir mano brolis. Dabar tame pačiame name auga mūsų dukra, o languose žybsi kalėdinės lemputės. Šviečiantys langai sujungia mus su tais žmonėmis, kurie čia džiaugėsi Kalėdomis ir augino vaikus dar amžiaus pradžioje, pro langus žvelgdami į didįjį šv. Petro ir Povilo bažnyčios kupolą. Linkime visiems sveikų ir snieguotų šv. Kalėdų – atraskime ryšį ne tik su šiandiena, bet ir su praeities kartomis“, – kviečia istorinėje M. K. Paco gatvėje gyvenanti šeima.

Ado Vasiliausko nuotr.

Viename iš viršutinių Žirmūnų daugiabučio aukštų gyvenantis Dmitrij su šeima iš nereikalingų pakabų sukūrė švytintį balkoną, kurio sunku nepastebėti. „Visuomet prieš šventes stengiamės pakelti nuotaiką ne tik savo šeimai, bet ir aplinkiniams žmonėms. Mūsų balkono papuošimas – žalia eglutė po debesimis – buvo sugalvotas dar prieš 4 metus, kai aplinkiniai balkonai net per Kalėdas likdavo tamsūs. Norime paraginti visus džiaugtis šventėmis ir džiuginti kitus per saugų atstumą“, – linki šeima.

Šventinį laikotarpį kviečia išnaudoti kūrybiškai

A. Vasiliauskas toliau lanko ir drono pagalba fotografuoja įdomiausius sostinės balkonus, kurie stebina ne tik savo ryškumu, bet ir originaliomis dekoracijomis. Visus juos galima pamatyti interneto svetainėje kaledosbalkonuose.lt, kur taip pat galima rasti konkurso taisykles ir registracijos anketą. Norintys prisijungti prie projekto vilniečiai kviečiami siųsti savo balkonų nuotraukas iki gruodžio 27 d.

Menininkas kviečia į namų puošybą pažvelgti kūrybiškai: „Su visa šeima suorganizuokite pasitarimą, sugalvokite originalią idėją ir ją kartu linksmai įgyvendinkite. Juk nebūtina liūdėti esant namuose – galime visi sukurti šventinę nuotaiką užtikrindami savo bei kitų saugumą.“

Viešo internetinio balsavimo metu bus išrinktas konkurso „Įžiebk Kalėdas balkone“ nugalėtojas – įdomiausias, gražiausias ir šventiškiausias balkonas visame Vilniuje. Konkurso nugalėtojui, kuris bus paskelbtas sausio 4 d., atiteks nakvynė dviems asmenims viešbutyje „Pacai“ su pusryčiais didžiajame balkone.