Į Vilniaus savivaldybės administracijos vadovų komandą kviečiama Marija Vyšniauskaitė

 

Miesto Tarybai netrukus bus teikiama svarstyti Vilniaus savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojos kandidatūra – į komandą kviečiama švietimo ir ekonomikos sričių ekspertė Marija Vyšniauskaitė. Pavaduotojos vieta atsilaisvino Ritai Balčiūnienei po Seimo rinkimų sugrįžus dirbti į miesto Tarybą.

Įvertinus pandeminę situaciją šalyje, taip pat norint užtikrinti kuo mažesnę kontaktavimo galimybę ir procedūrų saugumą, miesto Tarybai M. Vyšniauskaitės kandidatūra svarstyti perkeliama po švenčių, sausio 6 d. posėdyje.

„Švietimas ir toliau išlieka viena svarbiausių Vilniaus strateginių krypčių, kurioje jau daug padaryta, tačiau dar liko išsikeltų tikslų, kuriuos turime įgyvendinti. Todėl šioje srityje tęsiant pokyčius reikia ne tik veržlumo ir drąsos juos įgyvendinti, bet ir ne mažiau kūrybiško, į šiuolaikines tendencijas orientuoto požiūrio ir lyderystės – šias savybes Marija turi ir, esu įsitikinęs, savo kompetencijomis, patirtimi ir iniciatyva sklandžiai įsilies į komandą bei užduos tempą ne tik pradėtų darbų tęstinumui, bet ir naujų projektų įgyvendinimui ne tik švietimo, bet ir kitose jos kuruojamose srityse“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Naujoji Administracijos direktoriaus pavaduotoja kuruos itin svarbias – švietimo, kultūros sritis, rūpinsis seniūnijų, jaunimo, nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių reikalais.

„Prie savivaldybės komandos jungsiuosi sudėtingu visam miestui metu, tai neišvengiamai diktuoja ir svarbiausius pirmuosius darbus – kad tiek sveikatos, tiek švietimo sritys šiomis aplinkybėmis veiktų kuo sklandžiau. Dirbsiu, kad švietimas Vilniuje būtų ir prieinamas, ir kokybiškas, kultūrinis gyvenimas įtrauktų kiekvieną. Tikiu, kad su komanda pavyks ne tik sklandžiai spręsti kasdienius klausimus, bet ir pasiekti strateginio proveržio”, – sako M. Vyšniauskaitė.

Kandidatė į pavaduotojas turi vertingos darbo patirties ekonomikos, švietimo, ekonominės politikos srityse – vadovavo Švietimo centrui Lietuvos laisvosios rinkos institute, kur buvo atsakinga už švietimo iniciatyvų ir programų įgyvendinimą, strateginį planavimą, projektų vadybą, koordinavo knygų leidybą, kūrė mokomąsias priemones (vadovėlius, kursus internete) moksleiviams ir mokytojams, skaitė paskaitas. Kiek anksčiau M. Vyšniauskaitė Žinių radijuje vedė laidą „Ekonomika šiandien“, dėstė ekonomikos didaktiką Vilniaus universitete.

M. Vyšniauskaitė yra vadovėlio moksleiviams „Ekonomika per 31 valandą“ (2015) bendraautorė. Šis buvo pripažintas geriausia mokymo priemone 2017 m. Londono knygų mugėje ir pelnė Templetono apdovanojimą 2016 m, kaip geriausias pasaulyje laisvės idėjų projektas.

Tarybai patvirtinus M. Vyšniauskaitės kandidatūrą, Administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigas ji pradėtų eiti nuo sausio 6 dienos.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt