„Nepatogus kinas“ kviečia palaikyti mėgstamus kino teatrus žiūrint kiną iš namų

 

Kino teatrams sustabdžius veiklą, „Nepatogus kinas“ kviečia padėti jiems, kai tik tai bus įmanoma, vėl atverti duris. Įsigijus bilietą į virtualų filmo „Slaptasis agentas“ seansą, papildomą eurą galima skirti pamėgtai kino rodymo vietai palaikyti.

„Kasmet su šeima per šventes susitinkame kino salėje, tad akcijos idėja ir kilo su noru, kad tradicija tęstųsi. Šiuo metu kino teatrai išgyvena itin sudėtingą metą, tad tikimės ir kiti festivaliai ar filmų platintojai paseks mūsų pavyzdžiu, kad pavasarį ir vėl galėtume susitikti prie didžiųjų ekranų“ – apie akciją pasakojo „Nepatogaus kino“ koordinatorė Judita Ragauskaitė.

Prie akcijos prisijungė bene visi Lietuvos kino teatrai: „Romuva“, „Garsas“, „Minija“, „Dainava“, „Spindulys“, „Multikino“, „Kino deli“, „Skalvija“, „Arlekinas“, „Cinamonas“, „Skalvija“, „Kino Deli“, „Arlekinas KUFA“. Filmą bus galimybė išvysti „Nepatogaus kino“ virtualioje kino salėje ir namų kino platformose  „Cgates“, „Žmonės Cinema“ bei „Kino fondas“.

Šviesus “šnipų” filmas

„Slaptąjį agentą“ žiūrovai vadina mieliausiu festivalio filmu. Aštuoniasdešimtmetį perkopęs Serdžio tampa šnipu, turinčiu išsiaiškinti, ar senelių namuose darbuotojai neišnaudoja gyventojų. Tačiau 83-jų pradėjus slaptojo agento karjerą yra atleistina užmiršti misiją ir tiesiog leistis į nerūpestingą flirtą su dėmesio stokojančiomis senelių namų gyventojomis.

Atvykęs į globos namus, Serdžio atsiveža su savimi daug šarmo ir šilumos. Atlikdamas savo misiją, jis kalbina čia gyvenančias moteris, prajuokina ir paguodžia. Tokie niūrūs, ramūs namai staiga tampa malonia, jaukia vieta, kur draugai gali burtis ir šnekučiuotis. Senoliai, ką tik jautęsi vieniši ir sutrikę vėl pasijunta reikalingi, išgirsti ir net įsimylėję. Serdžio kelionė parodo, kiek nedaug žmogui tereikia, kad jo širdis vėl taptų pilna.

„Filmo scenarijus gali pasirodyti kaip komedija ar Jameso Bondo detektyvas, tačiau čia šviesiai ir su humoru nagrinėjama šiandien kaip niekada aktuali tema – bendražmogiško artumo svarba mūsų kasdienybėje.“ – teigia festivalio koordinatorė Judita Ragauskaitė.

Didžiausia dovana – nuoširdus pokalbis

Nors šiemet šventės kitokios, negalėsime gyvai susitikti su visais artimaisiais, kurių taip pasiilgome. Tačiau su šiuo filmu, režisierė Maite Alberdi, kaip ir „Nepatogus Kinas“, primena, kad didžiausia dovana gali tapti nuoširdus pokalbis.

„Tai prasidėjo kaip humoro kupinas filmas apie privatų detektyvą, tačiau vėliau tapo istorija apie tai, kaip šiandien senatvėje žmonės išgyvena vienatvę. Tikiuosi, kad išvydę filmą žiūrovai paskambins savo tėvams ar seneliams pasisveikinti. Tokius jausmus šis filmas sukėlė man, tikiuosi įkvėps ir kitus.“ Festivalyje „Sundace“ apie sukurtą filmą „Slaptasis agentas“ pasakojo jo režisierė Maite Alberdi .