Vilniaus pagalba medikams – nemokamos kelionės specialiais maršrutais

Medikus ir sveikatos specialistus į darbą ir iš jo Vilnius kviečia važiuoti nemokamais viešojo transporto autobusais. Nuo gruodžio 23 d. atnaujinti pavasario karantino metu kursavę  „COVID herojų“ maršrutai 91, 92, 93, pasiekiantys Santaros klinikas, Respublikinę Vilniaus universitetinę ir kitas ligonines. Nuo gruodžio 24 d. pradeda kursuoti ir papildomas specialus 94 maršrutas tiems medikams, kurie juda į Antakalnį, Vilniaus miesto klinikinę ligoninę.

„Šiuo sudėtingu laikotarpiu nuoširdžiai dėkojame medikams už atsakingą darbą ir norime palengvinti kasdienę jų rutiną – susisiekimą mieste. Jau prieš šventes sugrąžiname pavasarį kursavusius specialius maršrutus, nuo gruodžio 24 d. operatyviai suplanuotas ir papildomą maršrutas tiems medikams, kurie dirba būtent Antakalnyje. Pirmojo karantino metu nemokamomis kelionėmis nuo balandžio iki birželio pasinaudojo virš 24 tūkst. medikų. Tikimės, kad šiuo metu tokia pagalba taip pat bus aktuali“, – sako SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Specialūs viešojo transporto maršrutai „COVID herojams“ kursuos kiekvieną dieną ryte ir vakare. Autobusai darbuotojus veš į gydymo įstaigas prieš prasidedant darbo laikui, o po jo parveš namo. Tikslius tvarkaraščius medikai ras čia: https://www.stops.lt/COVIDherojams/

Pačius maršrutus keleiviai atpažins stebėdami autobuso išoriniame ekrane (švieslentėje) matomus numerius 91, 92, 93.

Autobusams važiuojant iš Santariškių į Stotį ir iš Justiniškių į Antakalnį išoriniame ekrane bus rodomos tokios maršruto kryptys:

  • 91 (Stotis per Kalvarijų g.) COVID herojams
  • 92 (Stotis per Laisvės pr.) COVID herojams
  • 93 (Pilaitė per Justiniškes) COVID herojams
  • 94 (Antakalnis per Laisvės pr.) COVID herojams

Autobusams važiuojant iš Stoties į Santariškes ir iš Antakalnio į Justiniškes išoriniame ekrane bus rodomos tokios maršruto kryptys:

  • 91 (Į Santariškes per Kalvarijų g.) COVID herojams
  • 92 (Į Santariškes per Laisvės pr.) COVID herojams
  • 93 (Į Santariškes per Justiniškes) COVID herojams
  • 94 (Justiniškės per Laisvės pr.) COVID herojams

Šie maršrutai sudaryti atsižvelgus į medikų darbo pradžios ir pabaigos laikus, išvykimo ir atvykimo stoteles bei viešojo transporto maršrutus, kuriais medikai įprastai važiuoja. Duomenys surinkti dar pirmo karantino metu atlikus Vilniaus mieste veikiančių valstybinių ir savivaldybės ligoninių darbuotojų apklausą. Toliau situacija bus stebima ir prireikus atliekami tvarkaraščių ar maršrutų pakeitimai.