„Vilniaus vandenys“ senus taršius automobilius keičia draugiškais aplinkai: į Vilniaus gatves išriedėjo nauji bendrovės elektromobiliai

Didžiausia šalyje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ atnaujino savo automobilių parką – jį papildė pirmaisiais 100 proc. elektra varomais automobiliais. Tokie 8 nauji šiemet bendrovės įsigyti automobiliai padės ne tik greičiau ir patogiau judėti mieste, bet ir prisidės prie švaresnės aplinkos.

Naujieji „Renault Zoe“ modelio elektromobiliai pakeitė 8 daugiau nei dešimtmečio senumo, dyzelinu ir benzinu varomus bendrovės automobilius, kurie per metus į aplinką išmesdavo apie 13,6 tonų CO2 emisijos.

„Siekiame mažinti neigiamą poveikį aplinkai, o vienas iš būdų prie to prisidėti – rinktis ekologiškesnį, mažiau taršų transportą. Taip prisidedame prie švaresnio ir žalesnio miesto kūrimo, įsiliejame į darniai judantį Vilnių ir dar vienu  žingsniu priartėjame prie ambicingos mūsų įmonės vizijos – tapti tvarių ir inovatyvių paslaugų lydere Baltijos šalyse“, – sako bendrovės „Vilniaus vandenys“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

Bendrovės skaičiavimu, alternatyvia energija varomi automobiliai per metus taip pat padės sutaupyti apie 3 500 eurų. Specialiai šiems automobiliams bendrovės padaliniuose įrengtos penkios įkrovimo stotelės, kuriose vienu metu gali krautis po du automobilius. Pilnai įkrautas elektromobilis nuvažiuoja ne mažiau kaip 250 kilometrų, o tam, kad nuvažiuotų 125 kilometrus, užtenka tik valandos krovimo.

Bendrovės sprendimą rinktis aplinkai draugiškas, elektra varomas transporto priemones lėmė ne tik galimybė sutaupyti, bet ir patogiai judėti mieste, tam pritaikyta infrastruktūra, jos suteikiami privalumai: elektromobiliai, išvengdami transporto spūsčių, Vilniuje gali važiuoti specialiomis A eismo juostomis, o jų parkavimas yra nemokamas.

„Visa tai palengvins ir paspartins mūsų bendrovės darbuotojų darbą, leis jiems sparčiau ir patogiau judėti sostinės gatvėmis. Ir svarbiausia – prisidėti prie švaresnės aplinkos išsaugojimo“, – sako M. Švaikauskas.

Elektromobilius pirmieji išbandė ir jais kasdien darbo reikmėms naudosis bendrovės apskaitų, energetinių įrenginių, logistikos ir turto priežiūros skyrių bei centrinio biuro darbuotojai.

Naujieji automobiliai įsigyti viešųjų pirkimų būdu, vieno jų kaina siekė 27 tūkst. eurų. Artimiausiuose bendrovės planuose – įsigyti dar 2 lengvuosius ir 2 mikroautobusus, varomus elektra. Iš viso „Vilniaus vandenų“ automobilių parką be sunkiosios (virš 3,5 tonų) technikos sudaro kiek daugiau kaip 120 automobilių, vien per pastaruosius trejus metus bendrovė atnaujino apie tris ketvirtadalius pasenusių ir nusidėvėjusių automobilių.