Vilniaus pagalba medikams: svarstomos automobilių stovėjimo lengvatos

Šiandien Vilniaus miesto Tarybos svarstymui pateiktas pasiūlymas medikams netaikyti vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą, kai fiksuojami ypač pavojingų arba nežinomos kilmės užkrečiamųjų ligų protrūkiai ir skelbiama ekstremali situacija ar karantinas. Lengvatos būtų taikomos Vilniaus mieste veikiančių ir vietinės rinkliavos zonose esančių gydymo įstaigų medikams.

„Šis įtemptas laikotarpis skatina pagalvoti, kokios priemonės judumo srityje galėtų padėti medikams, palengvintų jų kasdienę rutiną. Jau organizuojame nemokamus viešojo transporto maršrutus medikams, o dabar rateikėme pasiūlymą, jog jiems būtų taikomos automobilių stovėjimo lengvatos – ne tik šios pandemijos metu, bet ir ateityje, jei būtų skelbiama ekstremali situacija ar karantinas. Tai būtų papildoma miesto pagalba šalia jau šiuo metu teikiamos“, – sako SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Lengvata medikai galėtų naudotis prie tų gydymo įstaigų, kuriose jie dirba – 300 metrų atstumu iki konkrečios įstaigos esančiose automobilių stovėjimo vietose, išskyrus rezervuotas vietas.

Norėdamos pasinaudoti šia lengvata gydymo įstaigos turėtų kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybę ir pateikti automobilių sąrašą. Prašymas būtų nagrinėjamas ir tvirtinamas Vilniaus miesto savivaldybės administracijos numatyta tvarka.

Numatyta, kad lengvatos galiotų vietinės rinkliavos zonoje esančių Lietuvos nacionalinei sveikatos sistemai priklausančių asmens sveikatos priežiūros įstaigų, kurios teikia medicinos pagalbos, palaikomojo gydymo ir slaugos bei medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugas darbuotojams.

Galutinis sprendimas dėl šių lengvatų taikymo medikams bus priimtas artimiausio Tarybos posėdžio metu.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt