Dėmesio, savanoriai: Vilniui šiandien reikia jūsų pagalbos

Perimti bet kokią pareigą ir darbą, kuriems atlikti nereikia medicininio išsilavinimo – tokia šiandien einančių savanoriauti į COVID-19 gydančias ligonines misija.

Ligoninės jau sulaukė pirmųjų savanorių, pasirengusių talkinti greitomis kojomis ir vikriomis rankomis – ar nešiojant tyrimus, ar maitinant ligonius, ar plaunant grindis – tam nereikia specialaus išsilavinimo, bet reikia laiko, empatijos ir pasiryžimo atlaikyti kartais fiziškai ir emociškai ne pačias paprasčiausias darbo sąlygas.

Praėjusią savaitę Vilniaus ligoninėse, paverstose kovos su koronavirusu bastionais, vienais pirmųjų savanorių tapo šauliai. Bet toliau pilnėjant ligoninėms, vis daugėja ir darbo, o kreiptis kviečiamas kiekvienas, turintis paroje laisvų valandų ir suprantantis situacijos rimtumą.

Pagalbos reikia ir poliklinikoms, kurios dalį savo darbuotojų sutinka deleguoti į koronaviruso tyrimams skirtus mobiliuosius punktus, ar stokojančioms darbo rankų komandai apibyrėjus dėl to paties COVID-19 ar priklausymo rizikos grupėms.

Pagalbos reikia ir vežiojant maistą senjorams ar sprendžiant įvairiausio pobūdžio ekstremalias situacijas, darbus rikiuoja ir Gedimino legionas.

Visus sostinės poreikius rasite čia –  karantinas.lt/savanorystes-variantai