Nuo sausio 1-osios – nauja viešojo transporto lengvata onkologiniams pacientams

Nuo 2021 m. onkologiniai pacientai viešuoju transportu keliaus pigiau – jiems bus taikoma 80 proc. nuolaida bilietams. Tam reikės pateikti Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) kortelę ir asmens dokumentą. Nuolaida galios ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje.

Nuo sausio 1 d. onkologinėmis ligomis sergantys asmenys su minėta nuolaida galės įsigyti tolimojo, vietinio ar reguliaraus susisiekimo bilietą važiuoti autobusais, traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais. Pati lengvata numatyta Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijai inicijavus Transporto lengvatų įstatymo pataisą ir jos įgyvendinimą.

Onkologiniai pacientai yra gydomi 5 didžiuosiuose miestuose, į kuriuos vyksta iš visos Lietuvos. Pasak Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos, atsižvelgiant į tai, kad aktyvaus gydymo ciklas trunka nuo 6 mėn. iki kelerių metų, transporto lengvatos reikšmingai prisidės prie šių pacientų socialinės gerovės, leis sutaupytas lėšas skirti gydymui, gyvenimo kokybės gerinimui.

POLA kortelę galima užsisakyti www.pola.lt puslapyje, užpildžius registracijos duomenis ir pateikus ligos diagnozę patvirtinančius dokumentus.

Visa informacija apie Vilniuje galiojančias viešojo transporto lengvatas pateikiama čia: https://beta.vilniustransport.lt/lt/viesojo-transporto-keleiviams/mano-bilietas/bilietu-rusys-ir-kainos-2