Naujoji Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja – Marija Vyšniauskaitė

 

Šiandien sostinės taryba galutinai pritarė Vilniaus savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojo kandidatūrai – į komandą kviečiama švietimo ir ekonomikos sričių ekspertė Marija Vyšniauskaitė. Pareigas ji pradės eiti iškart, nuo sausio 6 d. Administracijos direktoriaus pavaduotojo vieta atsilaisvino Ritai Balčiūnienei po Seimo rinkimų grįžus dirbti į miesto Tarybą.

„Švietimas viena svarbiausių Vilniaus strateginių krypčių, kurioje jau daug padaryta, tačiau dar liko tikslų, kuriuos turime įgyvendinti. Šioje srityje tęsiant pokyčius reikia ne tik veržlumo ir drąsos, bet ir ne mažiau kūrybiško, į šiuolaikines tendencijas orientuoto požiūrio ir lyderystės – šias savybes Marija turi ir, esu įsitikinęs, savo kompetencija, patirtimi ir iniciatyva sklandžiai įsilies į komandą bei suteks tempo ne tik pradėtų darbų tęstinumui, bet ir naujų projektų įgyvendinimui ne tik švietimo, bet ir kitose jos kuruojamose srityse“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Naujoji Administracijos direktoriaus pavaduotoja kuruos itin svarbias švietimo, kultūros sritis, rūpinsis seniūnijų, jaunimo, nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių reikalais.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

„Prie savivaldybės komandos jungsiuosi sudėtingu visam miestui metu, tai neišvengiamai diktuoja ir svarbiausius pirmuosius darbus – kad tiek sveikatos, tiek švietimo sritys šiomis aplinkybėmis veiktų kuo sklandžiau. Dirbsiu, kad švietimas Vilniuje būtų ir prieinamas, ir kokybiškas, kultūrinis gyvenimas įtrauktų kiekvieną. Tikiu, kad su komanda pavyks ne tik sklandžiai spręsti kasdienius klausimus, bet ir pasiekti strateginio proveržio“, – sako M. Vyšniauskaitė.

Kandidatė į pavaduotojas turi vertingos darbo patirties ekonomikos, švietimo, ekonominės politikos srityse – vadovavo Švietimo centrui Lietuvos laisvosios rinkos institute, kur buvo atsakinga už švietimo iniciatyvų ir programų įgyvendinimą, strateginį planavimą, projektų vadybą, koordinavo knygų leidybą, kūrė mokomąsias priemones (vadovėlius, kursus internete) moksleiviams ir mokytojams, skaitė paskaitas. Kiek anksčiau M. Vyšniauskaitė Žinių radijuje vedė laidą „Ekonomika šiandien“, dėstė ekonomikos didaktiką Vilniaus universitete.

M. Vyšniauskaitė yra vadovėlio moksleiviams „Ekonomika per 31 valandą“ (2015 m.) bendraautorė. 2017 m. Londono knygų mugėje šis vadovėlis buvo pripažintas geriausia mokymo priemone, o 2016 m. pelnė Templetono apdovanojimą kaip geriausias pasaulyje laisvės idėjų projektas.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt