Vilniaus pagalba medikams – automobilių stovėjimo lengvatos, autobusai kelionėms į darbą

Šiandien Vilniaus miesto Taryba patvirtino automobilių stovėjimo lengvatą medikams, kurių darbovietės patenka į vietinės rinkliavos zonas sostinėje. Šios medicinos įstaigos – miesto centre esantys Centro poliklinikos padaliniai, Mykolo Marcinkevičiaus ligoninė, Vilniaus miesto psichikos sveikatos centras, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Medicinos centras ir kitos gydymo įstaigos, atitinkančios sprendime nurodytus reikalavimus. Lengvata galios tais periodais, kai bus fiksuojami pavojingų arba nežinomos kilmės užkrečiamųjų ligų protrūkiai ir skelbiama ekstremali situacija ar karantinas.

„Vilnius stengiasi padaryti kuo daugiau, kad medikams šiuo įtemptu laikotarpiu reikėtų kuo mažiau galvoti apie bet ką, kas nesusiję su jų tiesioginėmis pareigomis. Todėl rūpinamės ne tik COVID-19 ligą gydančio personalo maitinimu ar medikų saviizoliacijos vietomis viešbučiuose, bet, kaip ir per pirmąjį karantiną, organizuojame specialius viešojo transporto maršrutus, o vietinės rinkliavos zonose prie darboviečių nuo šiol medikams bus taikomos automobilių stovėjimo lengvatos“, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Norėdamos pasinaudoti šia lengvata, gydymo įstaigos turės kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybę el. paštu savivaldybe@vilnius.lt ir pateikti automobilių sąrašą. Prašymas bus nagrinėjamas ir tvirtinamas Vilniaus miesto savivaldybės administracijos numatyta tvarka.

Lengvata medikai galės naudotis prie tų gydymo įstaigų, kuriose dirba – 300 metrų atstumu iki konkrečios įstaigos esančiose automobilių stovėjimo vietose, išskyrus rezervuotąsias.

Numatyta, kad lengvatos galios vietinės rinkliavos zonoje esančių Lietuvos nacionalinei sveikatos sistemai priklausančių asmens sveikatos priežiūros įstaigų, kurios teikia medicinos pagalbos, palaikomojo gydymo ir slaugos bei medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugas darbuotojams.

„Jau pirmojo karantino metu atlikome medikų ir sveikatos specialistų apklausą, aiškinomės jų judumo į darbą įpročius bei poreikius, o pagal tai suplanavome specialius viešojo transporto autobusus patogesnėms kelionėms. Nemokamas parkavimas vietinės rinkliavos zonose medikams – papildoma miesto pagalba šalia jau teikiamos. Skatiname medikus kreiptis dėl lengvatos nurodytais kontaktais ir tikimės, kad tokia pagalba bus aktuali“, – sakė SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Mieste kasdien kursuoja „COVID herojų“ maršrutais važiuojantys autobusai 91, 92, 93, pasiekiantys Santaros klinikas, Respublikinę Vilniaus universitetinę ir kitas ligonines, bei 94 maršrutas tiems medikams, kurie vyksta į Antakalnį, Vilniaus miesto klinikinę ligoninę. Specialių viešojo transporto maršrutų tvarkaraščius medikai ras čia: https://www.stops.lt/COVIDherojams/