Savivaldybė prašo sodininkų bendrijų pasirūpinti privažiavimu prie atliekų konteinerių

 

Įsivyravus žiemiškiems orams Vilniaus miesto teritorijoje įsikūrusių sodininkų bendrijų, atsakingų už kelių priežiūrą savo teritorijose, prašoma pasirūpinti kelių valymu ir barstymu. Sostinės savivaldybė ir jos įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) atkreipia dėmesį, kad apsnigti keliai trukdo atliekų vežėjams pasiekti sodų teritorijose esančius komunalinių atliekų konteinerius ir  užtikrinti atliekų išvežimą pagal numatytą grafiką.

Pasak VASA direktorės Justinos Prunskienės, per praėjusį savaitgalį Vilniaus mieste iškritus nemažai sniego ir įsivyravus neigiamai temperatūrai, komunalinių atliekų išvežimas tapo problematiškas miesto pakraščiuose įsikūrusių sodininkų bendrijų teritorijose. „Dėl apsnigtų kelių atliekų vėžėjai ir mūsų kontrolieriai negali įvažiuoti į šias teritorijas, dažnai patys turi nusivalyti kelią, kad galėtų atlikti savo darbą. Todėl sugaištama papildomo laiko, o kartais dėl apsunkintų kelio sąlygų privažiuoti prie konteinerių tiesiog neįmanoma“, – sako J. Prunskienė.

„Įprastomis sąlygomis atliekų tvarkymas vyksta sklandžiai, tačiau žiemą atsiranda papildomų faktorių. Kad konteinerių aptarnavimas nesutriktų prašome ir gyventojų pagalbos. Norime atkreipti sodininkų bendrijų, kurios pačios organizuoja kelių priežiūrą savo teritorijose, pasirūpinti, kad keliai būtų nuvalyti ir pabarstyti. Tai svarbu ne tik dėl atliekų tvarkymo, bet ir dėl galimybės į šias teritorijas patekti gelbėjimo tarnyboms bei greitosios medikų pagalbos automobiliams“, – primena VASA direktorė.

VASA atstovė atkreipia dėmesį, kad žiemos sezonu atliekų išvežimas gali tapti rimta problema ir daugiabučių namų kiemuose. Gyventojų prašoma automobiliais neužstatyti atliekų konteinerių, nepalikti jų ant šaligatvių ir važiuojamosios kelio dalies, kad didelių gabaritų atliekų vežimo transporto priemonės galėtų išvežti atliekas laiku.

Atnaujintas stambiagabaričių atliekų vežimas

VASA primena nepalikti ir didelių gabaritų šiukšlių prie mišrių komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų konteinerių. Su nebereikalingais stambiais daiktais gyventojai gali atsisveikinti keliais būdais. Nuo 2021 m. sausio 11 d. atnaujintas karantino metu laikinai sustabdytos individualios nemokamos didelių gabaritų atliekų išvežimo paslaugos teikimas. Siekiant užtikrinti saugumą, karantino metu vežėjai išveš tų gyventojų atliekas, kurie užsakys individualią paslaugą ir atliekas patys pristatys iki transporto priemonės. Dėl individualios didelių gabaritų atliekų išvežimo paslaugos Vilniaus miesto gyventojai gali kreiptis pateikdami savo užsakymus VASA savitarnos svetainėje.

Didelių gabaritų atliekos, susidarančios atliekant gyvenamojo būsto paprasto remonto darbus, ir automobilių padangos  yra priimamos nemokamai penkiose Vilniaus miesto tokių atliekų surinkimo aikštelėse (atliekų surinkimo svorių ir kiekių ribos bei kitos sąlygos pateiktos VAATC tinklapyje). Gyventojai gali rezervuoti aptarnavimo laiką mažiau lankomose, bet patogiai pasiekiamose didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse: Vilniaus mieste Pramonės g. 209S, Vilniaus rajone Grikienų kaime, Vilniaus rajone Vėliučionių kaime, Lentvario mieste Trakų g. 1A.

VASA atliekų tvarkymo kontrolieriai reguliariai, kas mėnesį atlieka komunalinių atliekų aikštelių patikrinimus, stebėdami atliekų vežėjų darbą ir fiksuodami atliekų savininkų pažeidimus, kuomet neteisėtai atsikratoma didelių gabaritų daiktų prie mišrių buitinių atliekų surinkimo konteinerių.