Konkursas vilniečių bendruomenėms: 25 tūkst. Eur veikloms ir idėjoms

Penktus metus Vilniaus savivaldybė kviečia aktyvias sostinės bendruomenes dalyvauti rėmimo projektų atrankos konkurse – laimėti iki 3 tūkst. eurų savo idėjoms įgyvendinti. Tai gali būti kultūrinės, užimtumo, laisvalaikio ir kitos bendruomeninės veiklos iniciatyvos. Iš viso joms planuojama paskirstyti apie 25 tūkst. eurų komisijos įvertintiems geriausiems bendruomenių projektams. Paraiškų laukiama iki vasario 10 d.

„Šiais metais, kaip niekad, norėsime kartu pabūti su kaimynais savose bendruomenėse, todėl kviečiu ruoštis, nebijoto svajoti ir teikti paraiškas dalyvauti mūsų organizuojame konkurse. Taip ne tik galėsite sustiprinti savo, kaip bendruomenės išskirtinumą ar kurti naujas tradicijas, bet ir ieškoti naujų bendruomeniškumo formų, įtraukiant į veiklas įvairaus amžiaus kaimynus“, – kviečia mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Karantinas – didelis iššūkis tradicinei bendruomeninei veiklai. Tačiau aktyvūs vilniečiai pasitelkė išmonę – Markučių bendruomenė vietoje ilgametės Rasų šventės sukvietė visus į Rudenį Rasose. Čiurlionio trikampio bendruomenė protmūšį iš patalpų perkėlė į Naujamiesčio gatves. Lazdynų Ryto bendruomeninė organizacija šeimų parke surengė atviras inkilų ir lesyklėlių kūrybines dirbtuves.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Vyko ir tradiciniai renginiai – rudeninė Trakų Vokės moliūgų šventė, suteikianti Panerių seniūnijai išskirtinumo, skatinanti kultūrą „išeiti iš namų“. Grigiškių Vokės bendruomenė pakvietė sudalyvauti Vilniaus nacionalinio muziejaus edukacinėse programose ir virtualiose pažintinėse kelionėse, kurti įdomius darbus ir eksponuoti virtualioje parodoje.

Paraiškas dalyvauti konkurse kviečiami teikti Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje registruotos nevyriausybinės organizacijos, kurių nuostatuose numatytos kultūrinės, gyventojų užimtumo, laisvalaikio, gyvenamosios vietovės bendruomeninės veiklos ir iniciatyvos.

Paraiškos formą, konkurso nuostatas, paraiškų teikimo elektroniniu būdu instrukciją bei visą reikalingą informaciją rasite čia. Paraišką pateikti galima iki 2021 m. vasario 10 d.

Vietos bendruomenių rėmimo programos projektų konkurso sutartys bus pasirašytos per 3 mėnesius nuo konkurso rezultatų paskelbimo interneto svetainėje www.vilnius.lt Įgyvendinus projektą iki metų pabaigos, labai svarbu pateikti ataskaitą savivaldybei iki gruodžio 31 d.

Kontaktai pasiteirauti apie konkursą: Daiva Mikulskienė, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos vyriausioji patarėja, daiva.mikulskiene@vilnius.lt, tel. (8 5) 211 2324.