Pirmadienį – Vilniaus 698-asis gimtadienis, kurį sostinė kviečia švęsti namuose

Sausio 25 d. nuo pirmojo Vilniaus paminėjimo sukanka 698-eri – sostinė kviečia švęsti kartu ir siūlo saugiai smagių pramogų.

Nors šiemet gimtadienį kviečiama sutikti namų aplinkoje, laukia ne tik specialios gimtadienio vaišės iš Vilniaus restoranų, bet ir kitų pramogų – akims, ausims, mintims ir širdžiai. Gimtadienio proga pagal muziką šoks net TV bokšto apšvietimas.


Sausio 25-ąją vakare nušvis keturi Vilniaus tiltai – Žvėryno, Baltasis, Žaliasis ir Mindaugo. Vilniaus šviesų festivalio iniciatyva Vilniaus miesto gimtadienio proga mieste nušvis Gedimino pilis bei paminklo Gediminui kardas. Radijo stotis M-1, AB Lietuvos radijo ir televizijos centras ir Vilniaus šviesų festivalis dovanos miestui linksmiausią gimtadienio žvakutę – šviesos instaliaciją ant TV bokšto. Sausio 24 d. sekmadienį ir sausio 25 d., pirmadienį, nuo 18:30 val. bus galima išvysti, kaip TV bokštas kas valandą „šoks“ pagal populiarias lietuviškas dainas. Visa tai gyvai stebėti bus galima www.m-1.fm

Mėgstantiems švęsti su muzika – sudarytas specialus Vilniaus gimtadienio Spotify grojaraštis. 

Sausio 21–31 d. skaniai švęsti namuose padės specialūs pasiūlymai iš Vilniaus restoranų – juos galima rasti Wolt ir Bolt Food programėlėse. Skani staigmena  bus paruošta „Vakarienės prenumeratos“ gavėjams kitą savaitę.

Alternatyvaus miesto pažinimo platformos „Neakivaizdinis Vilnius“ taip pat parengė staigmenų:  gimtadienio žaidimą-žinių patikrinimo testą, specialią gimtadienio dovaną „Vilniaus nuotaikų žemėlapį“ – kaip atrodytų sostinė, jei jos spalvas rinktųsi vilniečiai. Visa tai – Neakivaizdinis Vilnius paskyroje Facebooke.

Sausio 26 d. vyks  LRT „Prototo“ žaidimas – jame bus klausimų apie Vilnių, o Vilnius įsteigė savo prizą.

Kiekvienas mažylis, gimęs per Vilniaus gimtadienį, tradiciškai gaus po smėlinuką su užrašu „Vilnius myli Tave“. Skaičiuojama, kad per Vilniaus gimtadienį į pasaulį gali ateiti apie 30 ir daugiau kūdikių.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Apie Vilniaus gimtadienį tądien sužinos ir kiekvienas moksleivis bei darželinukas: daugelyje ugdymo įstaigų vyks edukaciniai užsiėmimai, pamokos apie Vilnių.

Sostinės savivaldybė turi gražią tradiciją – jau ketvirtus metus aikštėje prie miesto Rotušės šia proga iškeliamos trys Vilniaus miesto vėliavos. Šįmet, dėl karantino ribojimų, ceremonijos nebus, tačiau sausio 24 – 25 d. tamsiu paros metu ant Rotušės fasado praeiviai išvys įspūdingo dydžio šviesos projekciją su Vilniaus miesto savivaldybės vėliava.

Vienos didžiausių Vilniaus įmonių – AB Vilniaus šilumos tinklai – komanda Vilniaus gimtadienį švenčia aukodami savo kraują tiems, kam jo labiausiai reikia. Pusšimtis įmonės darbuotojų, kurių dalis jai persirgę Covid-19 liga, Vilniaus gimtadienio išvakarėse tapo donorais ir aukojo savo kraują.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt