Vilniaus ateities mokyklos kūrėjams: ieškomas vadovas/-ė naujai MRU progimnazijai

 

Nauja mokslo įstaiga Antakalnyje ieško vadovo – paskelbtas konkursas VšĮ Mykolo Romerio universiteto progimnazijos direktorius(-ės) pareigoms užimti. Mokykla duris atvers 2022 metais. Čia bus ugdoma apie 600 moksleivių ir daugiau nei 100 darželinukų. Nauja mokslo įstaiga, kurią lygiomis teisėmis valdys ir savivaldybė, ir MRU, įsikurs Antakalnyje, Valakupių g. 5.

„Kokybiškas švietimas – vienas Vilniaus prioritetų, todėl naujai kuriamai mokyklai keliam ambicingus tikslus. Prie MRU progimnazijos identiteto kūrimo prisidėjo profesionalių edukologų, architektų, urbanistų, sociologų, psichologų komanda, kurią konsultavo olandų švietimo architektūros ekspertas Dolf Broekhuizen. Į XXI a. kompetencijas orientuota ugdymo programa uždavė toną inovatyviems architektūros sprendimams. Tikimės, kad būsimas vadovas drąsiai imsis lyderystės, reaguos į nuolat kintančias ugdymo tendencijas, įkvėps mokyklos bendruomenę žengti žingsniu priekyje, ieškos savitų būdų ugdyti laisvas ir atsakingas ir asmenybes“, – sakė Administracijos direktoriaus pavaduotoja Marija Vyšniauskaitė.

Praėjusių metų lapkritį Vilniaus miesto savivaldybė ir Mykolo Romerio universitetas suvienijo savo patirtį, žinias ir išteklius – sutarė įsteigti Mykolo Romerio universiteto progimnaziją, tam pritarė ir miesto Taryba. Šiuo metu šioje vietoje esančios patalpos bus moderniai rekonstruotos.

Pagrindinės ieškomos naujojo vadovo ar vadovės kompetencijos: aukštasis išsilavinimas pedagogikos arba vadybos srityse, taip pat pedagoginio darbo stažas, tačiau būsimas vadovas turėtų pasiūlyti ir MRU progimnazijos koncepcijos gairių įgyvendinimo planą.

„Siūlome tikrai neeilinę progą tapti visiškai naujos ir tik pradedančios kurti savo istoriją progimnazijos lyderiu. Naujasis mokyklos direktorius ar direktorė, tikimės, atneš šviežią ir modernų požiūrį į ugdymą bei pasinaudos laisve realizuoti savo idėjas, kurdamas ateities mokyklą”, – kvietė savivaldybės Žmogiškųjų išteklių skyriaus vadovė Lina Koriznienė.

Pretendentų gyvenimo aprašymų bei siūlomų MRU progimnazijos koncepcijos gairių įgyvendinimo planų laukiama iki gegužės 13 d. Nacionalinė švietimo agentūra pirmenybę teikia pretendentams, prašymus dėl kompetencijų vertinimo pateikusiems per 10 darbo dienų nuo konkurso paskelbimo dienos.

Pagrindinės naujai kuriamos mokyklos vertybės – tvarumas, sveika gyvensena, saugi aplinka ir emociškai stabilios holistinės asmenybės ugdymas. Planuojama, kad progimnazijoje veiks Edukacinių inovacijų centras, kuriame bus kaupiama šiuolaikinio ugdymo naujovių, eksperimentavimo, ugdymo modeliavimo ir didaktinių technologijų bandymo bei taikymo bazė tiek Universiteto, tiek kitiems švietimo ekspertams ir praktikams, bus teikiamos karjeros projektavimo paslaugos, atitinkančios esminius profesinio įveiklinimo bei ugdymo karjerai principus.

Progimnazijoje moksleivių lauks ir gausus užsienio kalbų pasirinkimas – greta privalomosios užsienio kalbos bus galima rinktis korėjiečių, japonų kalbų mokymąsi. Įstaiga kreips daug dėmesio mokinių tėvams (globėjams, rūpintojams) ir skatins jų dalyvavimą vaiko ugdymo procese, bus taikomi ir pasaulinėje praktikoje pripažinimo sulaukusių produktyvaus bei giluminio mokymosi modeliai.

Daugiau informacijos apie darbo skelbimą – https://vilnius.lt/lt/personalas/karjera/darbo-skelbimas/?id=6991