Gerėjanti epidemiologinė situacija Vilniui leidžia grąžinti įprastas medicinos paslaugas

Sostinėje daugėja pozityvių naujienų: mažėjant susirgimų COVID-19 skaičiui, Vilniaus miesto klinikinė ligoninė rengiasi atnaujinti dalį įprastų paslaugų, poliklinikose tęsiasi prioritetinės švietimo darbuotojų grupės vakcinacija.

COVID-19 gydymas ir kitų paslaugų atnaujinimas

Vilniaus miesto klinikinė ligoninėje (VMKL) vietoj karantino pradžioje suformuotos 306 vietų pasiūlos artimiausiu metu bus palikta 191 vieta (visos – Antakalnio g. 124). Nors, Santaros klinikų įpareigojimu, VMKL toliau lieka atraminė COVID-19 sergančius pacientus gydanti ligoninė, ligoninės padalinyje Antakalnio g. 57 jau kitą savaitę pacientus vėl pradės priiminėti nuo gruodžio pradžios neveikę skyriai (tuo laikotarpiu visas įprastas VMKL paslaugas teikė Santaros klinikos).

Išrašius paskutiniuosius keliolika šiuo metu čia gydomų COVID-19 liga sergančių pacientų, bus atliktas visų ligoninės patalpų valymas ir dezinfekcija, privaloma ir speciali inventoriaus dezinfekcija. Palaipsniui bus atnaujintos vidaus ligų, chirurginio profilio bei dienos chirurgijos skyrių paslaugos. Rūpinantis išvengti COVID-19 židinių, ruošiamos palatos atvykusių pacientų izoliacijai, kur bus guldomi skubios pagalbos atvykę, bet PGR testo neturintys pacientai.

Planuojama, kad Priėmimo skyrius, izoliacinis skyrius, taip pat – Vidaus ligų skyrius, parengtas saugiai priimti terapinius pacientus, bus atidaryti jau ateinančią savaitę.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

COVID-19 gydymą Vilniaus regione koordinuojančios Santaros klinikos Vilniaus miesto klinikinę ligoninę yra įpareigojusios prireikus per tris ar keturias dienas sugrąžinti ankstesnį maksimalų aktyviam koronaviruso gydymui skirtų lovų kiekį, tas ir būtų padaryta.

Ruošiamasi vakcinuoti senjorus

Ugdymo įstaigų darbuotojai skiepijami pagal Ekspertų tarybos Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) pasiūlytą planą – neįtraukiant ugdymo įstaigose paslaugas teikiančių įmonių ir ugdymo įstaigų administracijos darbuotojų, kurie neturi kontaktinių pamokų su ugdomaisiais. Pagal šią tvarką atidedamas mokyklų vadovų, valytojų, virėjų ar maisto tiekėjų skiepijimas – pagrindinė sąlyga įtraukti ugdymo įstaigose dirbančius darbuotojus į skiepijamųjų sąrašą yra nuolatinis ar laikinas kontaktas su ugdomaisiais.

„AstraZeneca“ vakcinos iki atskiro Vyriausybės ir SAM nutarimo bus naudojamos ne vyresniems nei 55 metų švietimo sektoriaus darbuotojams. Ekspertų taryba yra rekomendavusi amžiaus ribojimo atsisakyti, bet SAM galutinį sprendimą žada priimti gavusi daugiau informacijos apie kitų valstybių patirtį.

Senjorų vakcinaciją preliminariai planuojama pradėti vasario 22 d. – tai priklausys nuo valstybės gaunamo vakcinų kiekio ir laiko. Pirmiausia vakcinacijos sulauks 80-mečiai ir vyresni vilniečiai, vėliau – 75–79 m., po jų 70–74 m. ir paskutiniai iš senjorų – 65–69 m. gyventojai.