Vilnius pirmasis šalyje atveria mokyklą kontaktiniam ugdymui

Pirmadienį, vasario 22 d., Vilniuje mokiniams duris atvers pirmoji mokykla Lietuvoje, kurioje pamokos vyks kontaktiniu būdu. Pilotiniam projektui pasirinkta Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazija, į kurią grįš 32 klasės iš 35-ių. Tuo metu į mokyklą negrįšiantiems vaikams bus užtikrintas nuotolinis ugdymas.

Jau ketvirtadienį kaupinių būdu pradėti testuoti mokytojų šeimų ūkiai, o nuo penktadienio pradedamas mokinių šeimų ūkių testavimas. Per savaitgalį bus ištestuoti 630-ies mokinių šeimų ūkiai, paaiškėjus, kad kaupinys yra neigiamas – vaikas jau nuo pirmadienio galės eiti į mokyklą. Jei visgi kaupinys būtų teigiamas, tokiu atveju būtų atliekamas PGR testas ir nustačius, kad bent vienam iš šeimos ūkio narių yra COVID-19 – vaikas liktų namuose ir izoliuotųsi 14 d. bei mokytųsi nuotoliniu būdu.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Kaupinių testas kur kas paprastesnis ir sukeliantis mažiau diskomforto – ėminys imamas iš nosies, 1,5 cm gylyje. Viso šeimos ūkio ėminiai dedami į vieną terpę ir keliauja į laboratoriją tyrimui. Rezultatus šeimos ūkis gauna trumpąja SMS žinute.

Po mažiau nei savaitės, vasario 26 d., jau mokykloje bus atliekamas pakartotinis mokinių ir mokytojų testavimas. Toks testavimas bus vykdomas  kiekvieną savaitę. Šįkart testavime mokinių tėvai ir mokytojų šeimų ūkiai nebedalyvaus – kaupiniai bus imami iš mokinių ir mokytojų sudarytų grupių. Nenustačius COVID-19 atvejų, pamokos vyks toliau, kaip numatyta, tačiau jei testavimo metu kažkuriame iš kaupinių bus nustatytas bent vienas atvejis – bus atliekamas PGR testas ir teigiamo COVID-19 rezultato atveju izoliuotis teks visai klasei, o pamokos jai bus vykdomos nuotoliniu būdu.

Toks mokyklos veikimo modelis, kuris bus vykdomas Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijoje, sėkmingai taikomas ir kitose šalyse. JAV Cornville‘o universitetas šiuo modeliu į saugų kontaktinį mokymąsi grąžino tūkstančius studentų.

Nors mokiniai nuo pirmadienio ir grįš į kontaktinį ugdymą, mokykloje bus laikomasi visų saugumo reikalavimų. Klasės tarpusavyje nesimaišys, bus laikomasi atstumo ir higienos reikalavimų.

Viso mokyklos veikimo laikotarpio metu Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ komanda ir mokyklos administracija stebės situaciją. Jei bus pasiekta norimo rezultato – saugiai vykdyti ugdymo procesą mokykloje – ateityje duris atverti galėtų vis daugiau mokyklų.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt