Pradeda veikti sostinės informacinė COVID-19 linija senjorams ir jų šeimoms

 

Šiandien pradeda veikti informacinė COVID-19 linija, į kurią gali skambinti jau pradėti vakcinuoti senjorai, jų vaikai ir anūkai, globėjai. Šiuo metu skiepijami 80 metų ir vyresni vilniečiai, vėliau bus vakcinuojami 75–79 metų, po jų 70–74 metų, o paskutiniai senjorų skiepijimo eilėje liks 65–69 metų gyventojai.

Informacinę COVID-19 liniją 19002 koordinuoja ir įgyvendina Vilniaus visuomenės sveikatos biuras „Vilnius sveikiau“, kuris nuo šiandien atsakys į visus senjorams iškilusius klausimus.

„Kartu su Vilniaus miesto savivaldybe dėjome visas pastangas, norėdami per trumpą laiką suteikti galimybę senjorams ir jų artimiesiems sužinoti daugiau apie vakcinaciją ir atsakyti į jiems rūpimus klausimus. Nuo šiandien esame pasiruošę padėti“, – teigia „Vilnius sveikiau“ direktorė Guoda Ropaitė-Beigė.

„Vilnius sveikiau“ atstovai primena, kad Vilniuje gyvenamąją vietą deklaravę senjorai sulauks skambučių iš poliklinikų. Faktiškai gyvenantys, bet Vilniaus poliklinikose neprirašyti senjorai, norėdami pasiskiepyti Vilniuje, nuo šiandien kviečiami skambinti informacine COVID-19 linija 19002 ir užsiregistruoti nurodant savo vardą, pavardę, telefono numerį. Netrukus su skambinusiais senjorais bus susisiekta.

Vis dėlto Vilniaus miesto savivaldybė senjorus kviečia pasinaudoti proga ir prisirašyti į asmens sveikatos priežiūros įstaigas Vilniuje – taip bus užtikrinta nuolatinė jų sveikatos priežiūra, senjorai bus kviečiami nemokamai pasitikrinti pagal prevencines programas ir turės ryšį su šeimos gydytoju.

Visą informaciją apie vakcinaciją Vilniaus mieste ir COVID-19 skiepus galite rasti https://vakcina.vilnius.lt.