Sostinė paskiepijo daugiausia vyriausių senjorų – atvyksta ir į namus

Įsibėgėja naujas vakcinacijos etapas Vilniuje – 80-ies ir vyresni gyventojai nuo COVID-19 pradėti skiepyti ir namuose. Planuojama, kad pirmadienį bus apie 180 namuose paskiepytų senjorų. Iki šios dienos Vilniuje, poliklinikose ir medicinos įstaigose jau paskiepyta apie 30 proc. vyresnių nei 80 metų amžiaus vilniečių – daugiausiai šalyje.

Panašus vakcinacijos intensyvumas numatomas ir artimiausiomis dienomis.

Šeimos gydytojai sudaro sąrašą senjorų, kurie turi specialiųjų poreikių, yra vieniši arba negali atvykti į gydymo įstaigą. Senjorai sulaukia skambučių iš poliklinikos prie kurios yra prisirašę, aptaria ar reikalingas skiepijimas namuose. Apie atvykimą vakcinavimo komanda iš anksto praneša telefonu, todėl niekur papildomai kreiptis nereikia.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Pasak Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus, vakcinavimas planuojamas taip, kad visų pirma būtų patogus žmonėms.

„Prasidėjus masinei vakcinacijai, planuojame atidaryti ir mobilųjį punktą, kur būtų galima pasiskiepyti neišlipant iš mašinos. Organizuojame taip, kad vakcinacija būtų ne tik greita, bet ir patogi vilniečiams“, – teigia R. Šimašius.

Pirmadienį savo namuose Vilniuje buvo paskiepyta ir 100-metė Amilija.

Nuo vasario vidurio Vilniuje veikia informacinis vakcina.vilnius.lt puslapis, kuriame pateikiama visa aktualiausia informacija apie vakcinacijos procesą Vilniuje, taip pat atsakymai į gyventojams rūpimus klausimus. Nuo vasario 22 dienos veikia senjorams skirta informacinė linija – 19002.

Vilnius rūpinasi ir gana specifine problema – sostinėje faktiškai gyvenančiais (pas vaikus/anūkus), bet prie Vilniaus poliklinikų dar „neprisirašiusiais“ senjorais. Norint tokiu atveju išvengti grįžimo į savo registracijos vietą rajone, senjorai turėtų skambinti informacine COVID-19 linija 19002 ir užsiregistruoti, nurodydami savo vardą, pavardę, telefono numerį ir laukti skambučio.

Vilniuje gyvenantiems senjorams nereikia patiems rūpintis registracija dėl skiepijimo poliklinikose, visi senjorai pagal prioriteto grupes eilės tvarka (pirmieji – 80 metų ir vyresni, vėliau 75-79 metų, po jų 70-74 metų, paskutinieji – 65-69 metų) sulauks skambučių iš savo poliklinikų, prie kurių yra prisirašę.

Vilniaus miesto gydymo įstaigose užsiregistravę 104 tūkst. vyresnių nei 65 m. gyventojų.