Vilnių ir Lietuvą garsinantiems moksleiviams – Mažieji Kristoforų apdovanojimai

 

Kovo 11-ąją sostinės meras pasveikino šiųmečius Mažojo šv. Kristoforo žymens apdovanojimo laureatus – savo pasiekimais mokslo, kultūros ir meno, sporto bei savanorystės srityse Vilnių ir Lietuvą garsinančius moksleivius. Gabiausiųjų sąraše – 11 talentų.

Pasak Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus, apdovanojimas moksleiviams yra ne tik jų pasiekimų pripažinimas, padėka, bet ir moralinis įpareigojimas nesustoti, kurti ateities miestą ir Lietuvą.

„Jūs gaunate į rankas vėliavą ir kartu – pareigą ją nešti. Miestas yra istorija, gamta, visa, ką matome aplink, bet svarbiausia jame yra žmonės, kurie nori tą miestą kurti ir nori kaip tie Kristoforai iš praeities geriausius dalykus nunešti  į ateitį.  Esate pavyzdys ir dėl to nė kiek nesikuklindami  neškite Vilniaus ir Lietuvos laisvės vėliavą, kad visi žinotų, jog norint gyventi laisvai ir puikiai, reikia gyventi taip, kaip gyvena kūrybingi žmonės – tokie kaip jūs“, – sakė R. Šimašius.

Vilniaus mero ir moksleivių susitikimas vyko virtualioje platformoje, o atminimo ženklų įteikimas atidėtas pokarantininiam laikui, kai bus galima organizuoti ceremoniją Vilniaus rotušėje.

„Noriu palinkėti, kad veržlumo ir energijos, kuriuos jau turite, neprarastumėte ir atkakliai toliau siektumėte tikslo. Ir kad kuo greičiau ateitų laikas, kai visi galėtume susėsti kartu ir pasikalbėti net ir atsitiktinėmis temomis – ne vien planuotomis ir iš anksto žinomomis, kaip nutinka virtualioje erdvėje“, – sakė sostinės vicemeras, Apdovanojimų Mažojo Šv. Kristoforo žymeniu komiteto pirmininkas Tomas Gulbinas.

Šių metų Mažųjų Kristoforų laureatų sąraše – 11 talentingų vilniečių.

Mažojo Kristoforo žymens apdovanojimas atiteko net keliems Vilniaus licėjaus mokiniams. Aktyvus daugybės konkursų ir olimpiadų laureatas Antanas Gražulis apdovanotas už laimėjimus filologijos mokslų srityse bei kūrybiškumą.

Bendrai veiklai suburti žmones puikiai gebantis Marius Mikelionis apdovanotas už laimėjimus gamtos ir tiksliųjų mokslų srityse.

Aktyvus licėjaus bendruomenės narys Aldas Lenkšas apdovanotas už laimėjimus tiksliųjų mokslų srityje.

Puikių lyderio savybių turinčiam Vilniaus jėzuitų gimnazijos mokiniui Radvilui Pelaniui apdovanojimas atiteko už laimėjimus tiksliųjų bei gamtos mokslų srityse bei už iškalbą debatuose.

Už koncertine veiklą ir laimėjimus tarptautiniuose konkursuose Mažojo Kristoforo žymens apdovanojimą pelnė Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos auklėtiniai: talentinga smuikininkė Ugnė Katinskaitė ir perkusininkas Augustas Būrė.

Meniška ir kūrybinga Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos mokinė Deimantė Tamašauskaitė Mažojo Kristoforo žymens apdovanojimo nusipelnė už koncertinę veiklą ir laimėjimus tarptautiniuose pianistų konkursuose.

Malgožata Patricija Minkel, Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos ir Vilniaus šv. Jono Pauliaus II gimnazijos mokinė, apdovanota taip pat už koncertinę veiklą bei laimėjimus tarptautiniuose konkursuose.

Ryžtingas, apie aukščiausius pasiekimus svajojantis, Vilniaus miesto sporto centro auklėtinis Gytis Chasažyrovas apdovanotas už laimėjimus tarptautinėse sportinės gimnastikos varžybose.

Sebastian Konecki, Vilniaus šv. Jono Pauliaus II gimnazijos mokinys, Mažojo Kristoforo žymens apdovanojimo nusipelnė už pasiekimus šuolių į vandenį sporto srityje ir laimėjimus tarptautinėse varžybose.

Aktyviai, talentingai ir itin kūrybiškai įvairių pilietinių akcijų iniciatorei, Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje auklėtinei Marijai Kudriavcevai apdovanojimas atiteko už laimėjimus pilietiškumo – savanorystės, labdaros, verslumo – srityje.

Pirmoji Mažųjų Kristoforų įteikimo ceremonija surengta 2016 m. kovo 11 d. Tąkart ji vyko Lietuvos mokslų akademijoje, kurioje atkūrinėdamas Lietuvos Respubliką buvo susirinkęs Lietuvos Sąjūdis. Kasmet apdovanojimai įteikiami dešimčiai aktyvių vilniečių, mokytojų, trenerių pasiūlytų, labiausiai nusipelniusių jaunųjų vilniečių, kurių akademiniai ir meniniai gebėjimai bei talentai stebina, žavi ir garsina Vilniaus miestą ne tik šalies, bet ir tarptautiniuose konkursuose ir olimpiadose.

Trumpą renginio video galite pamatyti čia.