Vilnius stipriai plečia testavimo apimtis – tirtis gali visi dirbantys kontaktinį darbą

Vilniuje plečiamos testavimo apimtys ir vienkartinį antigenų tyrimą kviečiami atlikti visi Vilniuje veikiančių įmonių, įstaigų darbuotojai, kurie turi tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su kitais asmenimis, gaunančiais jų paslaugas.

Greitasis antigeno tyrimas bus atliekamas mobiliajame punkte, V. Gerulaičio g. 1, Vilniuje. Tyrimas bus atliekamas tik užsiregistravusiems darbuotojams, t. y. užpildžius elektroninę registracijos formą adresu https://selfreg.myhybridlab.com ir pasirenkant registracijos tipą Profilaktiniai tyrimai tikslinėms grupėms arba skambinant tel. 1808. Užsiregistravusieji gaus SMS žinutę su individualiu kodu, kurioje bus tiksliai nurodyta, kada ir kur atvykti.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Verta pabrėžti, kad tyrimas nėra tikslingas tiems, kurie persirgo COVID-19 liga ir nuo teigiamo testo rezultato praėjo mažiau nei 90 dienų, turi COVID-19 ligos serologinio antikūnų testo teigiamą rezultatą, jei praėjo mažiau nei 60 dienų, paskiepyti COVID-19 ligos vakcina pagal pilną skiepijimo schemą mažiau nei 90 dienų laikotarpiu.

Į tyrimo vietą  šalia mobiliojo punkto darbuotojai turi ateiti pėsčiomis, automobilius galima palikti šalia esančioje automobilių stovėjimo stotelėje. Su savimi būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir parodyti gautą žinutę su nurodytu kodu.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Antigenų testas pastaruoju metu buvo itin populiarus Vilniuje ir 500 vietų užsipildydavo greitai. Reaguodama į tai Vilniaus miesto savivaldybė ir Vilniaus visuomenės sveikatos biuras „Vilnius sveikiau“ žada pasirūpinti papildomomis vietomis testams atlikti, o vietų skaičius per dieną gali išaugti dvigubai – iki 1000.

Vilnius išsiskiria ne tik atliekamų testų kiekiu, tačiau ir pačia jų forma. Vienintelėje sostinėje antigenų testas atliekamas mažesnį diskomfortą keliančiu būdu – imant ėminį iš nosies landos, o ne nosiaryklės.

Kaip ir anksčiau, testą atlikęs žmogus testo rezultato sulauks trumpąja SMS žinute.