Menų spaustuvės tarptautinis gatvės teatro festivalis SPOT – pavers miestą meninių žaidimų aikštele

 

Menų spaustuvė  kviečia mintimis nerti į vasarą ir kalendoriuose pasižymėti – liepos 8-11 dienas, kuriomis vyks tarptautinis gatvės teatro festivalis – SPOT! Šiais metais gatvės teatro festivalio tema – judėjimas mieste.

SPOT festivalis Vilniuje, ketvirtus metus, kvies susipažinti su gatvės teatru, naujai atrasti miesto erdves ir į savo aplinką pažvelgti kitomis akimis. Ankstesnių metų programoje SPOT festivalio renginiai ne tik įtraukdavo publiką ar ją nustebindavo, bet ir analizuodavo įvairias šiandieninės visuomenės ydas, dažnai kviesdavo į problemas žvelgti su žiupsneliu ironijos.

„Kartu su festivalio rengėjais tikimės, kad vasara jau bus atviresnė, pripildyta bendravimo ir kultūros. Džiugu, kad šiemet pasirinkta miestui itin aktuali tema – sklandus judėjimas. Tikiuosi, kad menas paskatins susimąstyti ir  atrasti naujas judėjimo formas“ – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Šių metų festivalio programa supažindins su mūsų šalyje vis dar neįprastu šiuolaikiniu gatvės menu, pasitelkiant gatvės teatro, cirko, šokio žanrus bei performatyvias ir vizualias meno formas.

Prabėgę metai daugelį išmokė keliauti savo rajono gatvėmis ir mieste – išvaikščiojome  daugybę žingsnių, rinkomės ne tik pažintus ir įprastus maršrutus, dažnai pasukdavome ir ten, kur daugiau paslapties, kur slypi istorija ar gamtos grožis. Per pandeminius metus Vilnių atradome iš naujo ir visai kitomis akimis. „Formuojant šių metų festivalio programą pastebėjome dėsningumus – renginių lokacijos nutolo nuo miesto centro, o patys pasirodymai – judantys, kintantys, pilni iššūkių ir staigmenų. Išryškėjo esminis šių metų vardiklis – mobilumas mieste. Mes vaikštome pėsčiomis, keliaujame dviračiais, paspirtukais ar mašinomis, tad kyla klausimas – kaip mūsų mobilumas veikia patį miestą, o kaip miesto išplanavimas padeda ar apsunkina mūsų judėjimą, su kokiais iššūkiais tenka susidurti? SPOT festivalio metu sieksime atsakyti į šiuos klausimus per kūrybinę prizmę, skatinant tvaresnį judėjimą mieste.“ – teigia viena iš festivalio organizatorių – Judita Strumilaitė.

Menų spaustuvė džiaugiasi, kad ir ribojimais paženklintais – 2020 metais, festivalis buvo įgyvendintas, jame pavyko surengti ir užsienio trupių pasirodymus, o didesnis dėmesys lietuviškai programai parodė, kad ir Lietuvoje jau turime kūrėjų gebančių skirtingomis meno formomis įveiklinti miesto erdves.

(281) Tarptautinis gatvės teatro festivalis SPOT’20 | International street theatre festival SPOT’20 – YouTube

Per keturis gyvavimo metus SPOT sulaukė daugiau nei 10 000 žiūrovų, jame pasirodymus rengė trupės iš Prancūzijos, Nyderlandų, Belgijos, Švedijos, Danijos, Lietuvos, Latvijos, Austrijos bei kitų šalių, o pasirodymai įvyko daugiau nei 20 skirtingų Vilniaus miesto erdvių.

Festivalio programa jau netrukus!

Festivalį globoja – Vilniaus miesto savivaldybė.

Festivalio programą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

Daugiau informacijos: www.menuspaustuve.lt