Gamtos mokslų laboratorijos laukia sugrįžtančių tyrinėtojų

 

Biologijos, chemijos ir fizikos atradimų bei mokymosi džiaugsmą mokiniai patiria atlikdami praktinę tiriamąją ir eksperimentinę veiklą. Šiuolaikiškai įrengtose Gamtos mokslų laboratorijose mokinius užsiimti šia veikla kvies aštuonios Vilniaus miesto gimnazijos.

„Senąją erdvę atnaujinome ir transformavome į universalią erdvę, tinkančią ne tik auditoriniam, bet ir eksperimentiniam darbui. Atnaujinome baldus, įrengėme papildomus laboratorinius stalviršius, rinkinių ir priemonių laikymo sistemas“ – džiaugiasi VGTU inžinerijos licėjaus kolektyvas.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Vilniaus licėjus po kapitalinio viso pastato remonto koncentravosi į priemonių ir laboratorinės įrangos visiems gamtos mokslams įsigijimą. Laboratoriją papildė naujausi bevieliai jutikliai, tinkantys visiems gamtos mokslams, taip pat specializuoti fizikos priemonių komplektai: dinaminių tyrimų, vėjo, saulės energijos tyrimo, elektrochemijos komplektai. Integruotų gamtos mokslų kabinetui nupirktas interaktyvus ekranas ir visi mišriam mokymui būtini priedai.

Vilniaus Žemynos gimnazija iš pagrindų atnaujino gamtos mokslams skirtą erdvę. Pakeitė baldų išdėstymą, sukūrė papildomus laboratorinius paviršius kabineto periferijoje. Iš pagrindų perplanavo paruošiamąjį kabinetą ir įrengė patogesnę darbo vietą mokytojui.

„Mūsų prioritetas buvo atsinaujinti biologijos ir chemijos įrangą, priemones bei padidinti jų įvairovę. Taip pat atlikome reikalingiausius remonto darbus“ – nuveiktais darbais dalijasi Vilniaus M. Biržiškos gimnazija. Jai antrina Vilniaus J. Basanavičiaus gimnazija: „įrengėme specializuotą visų gamtos mokslų laboratoriją. Įsigijome naujausią įrangą ir trūkstamas priemones laboratorijai“.

Moderniai įrengtose laboratorijose smalsieji tyrinėtojai galės atlikti biologijos, chemijos ir fizikos eksperimentus, bandymus bei tyrimus. Ugdydami mokinių gamtamokslinę kompetenciją, mokytojai naudos šiuolaikines priemones ir technologijas ir taip prisidės prie šiuolaikiško STEAM ugdymo Vilniuje.

Visose naujai įrengtose laboratorijose bei trijose, praėjusiais metais įrengtose (Vilniaus Antakalnio, Užupio ir V. Kačalovo gimnazijose) laboratorijose jau numatytos įvairios veiklos: laboratorijų pristatymo ir atviri renginiai, kontaktinės tiriamosios veiklos su mokiniais.

Smalsu žvilgtelėti bent į vieną įrengtą laboratoriją? Pažiūrėkite vaizdo siužetą iš VGTU inžinerijos licėjaus.

 

 

Gamtos mokslų laboratorijų steigimas gimnazijose – tai antrus metus  vykstančio projekto „Gamtos mokslų laboratorijų steigimas Vilniaus miesto gimnazijose“ dalis. Gimnazijose įrengtose laboratorijose atlikta nemažai darbų – pradedant erdvės transformavimu ir funkciniu baldų išdėstymu, baigiant mokomųjų priemonių bei įrangos atnaujinimu.

Projekto „Gamtos mokslų laboratorijų steigimas Vilniaus miesto gimnazijose“ tikslas – skatinti inovatyvius gamtamokslinio ugdymo metodus, dalykų integraciją ir gimnazijų bendradarbiavimą, sudarant galimybę gimnazijoms įsigyti modernios įrangos gamtamokslinėms laboratorijoms įrengti. Projektą inicijavo Vilniaus miesto savivaldybė, o įgyvendina Vilniaus švietimo pažangos centras.