Po žiemos vilniečiams atveriami sutvarkyti sporto aikštynai

Šylant orams Vilnius kviečia miestiečius grįžti sportuoti į atnaujintus ugdymo įstaigų aikštynus. 9 pernai modernizuoti stadionai po žiemos buvo išvalyti, paruošti naujam sezonui ir nuo šios savaitės rytais ir vakarais bei savaitgaliais laukia lankytojų.

„Tirpstant sniegui suskubome tvarkyti pernai atnaujintus aikštynus. Įprastai per žiemą jų būklė kiek pablogėja, tad prieš pradedant juos vėl naudoti, mokykloms ir aikštynais besirūpinančiai „Sveikas miestas“ komandai tenka padirbėti – sugrėbti smulkias šiukšles, sušukuoti futbolo aikščių dangas, nuvalyti senas gumos granules nuo bėgimo takų. Praėjusią savaitę visa tai atlikome ir bendruomenės laisvu nuo pamokų metu vėl gali drąsiai sportuoti stadionuose“, – sako Valdas Benkunskas, Vilniaus miesto vicemeras.

Nuotraukos – Kastyčio Mačiūno

Atnaujintus aikštynus gyventojai ras Ąžuolyno, Baltupių, P. Vileišio, Sausio 13-sios, M. Mažvydo ir Taikos progimnazijose, A. Kulviečio klasikinėje gimnazijoje, J. Lelevelio inžinerijos gimnazijoje ir L. Karsavino mokykloje. Stadionai bendruomenės reikmėms atveriami prieš pamokas ir pamokoms bei popamokinei veiklai pasibaigus, taip pat savaitgaliais. Šiuo laiku aikštynai bus atrakinti, o patekimas į juos – laisvas.

Gyventojų prašoma sportuojant nepamiršti galiojančių karantino taisyklių. Aikštynuose, kaip ir kitose viešose vietose, kol kas leidžiama būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis arba vienos šeimos ar vieno namų ūkio narių grupėse. Taip pat leidžiama teikti sporto, laisvalaikio ir pramogų paslaugas atvirose erdvėse, ne daugiau kaip 5 asmenims, išskyrus dviejų šeimų ar dviejų namų ūkių narius vienu metu.

Primenama, kad stadionai netinkami vaikščiojimui su šiaurietiškomis lazdomis, sportavimui avalyne su aštriais elementais ir važinėjimui ratuotomis transporto priemonėmis, įskaitant ir riedlentes, dviračius bei riedučius. Bendruomenės prašoma saugoti inventorių ir dangas bei laikytis kitų bendrųjų tvarkos taisyklių, o per klaidą sugadinus įrangą, pranešti mokyklos darbuotojui.

„Nors aikštynai dar labai nauji, jau pastebėjome atvejų, kai apgadintos dangos, sulaužytos tvoros, netgi tokia įranga kaip futbolo vartai. Neabejoju, kad pasitaiko netyčinių incidentų, tačiau kartais matyti specialiai apgadinta infrastruktūra. Labai norisi paprašyti gyventojų sąmoningumo ir pagarbos mokykloms, kurios investuoja į aikštynų priežiūrą ir dalijasi sporto erdvėmis su bendruomene“, – pabrėžia V. Benkunskas.

Stadionus prižiūrinčios „Sveikas miestas“ komandos atstovai įspėja, kad kol kas kai kuriuose aikštynuose gali pasitaikyti neištirpusio sniego sankaupų. Nors daugelyje stadionų sniego nebėra, siekiant nesugadinti futbolo aikščių dangos, gyventojų prašoma nesinaudoti futbolo aikštėmis, jei jose dar matyti sniego. Kitose aikštelėse ir bėgimo takuose sportuoti galima ir iki nutirpstant sniego likučiams.

Šiltuoju metų laiku stadionai bus tvarkomi reguliariai. Dangas planuojama šukuoti kas savaitę arba kas dvi, priklausomai nuo stadionų naudojimo intensyvumo.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt