Ieva Amala: „Daugelis nemoka pykčio energijos perleisti per savo kūną“

 

VšĮ „Sveikas miestas“ tęsia savo sveikatingumo misiją ir siūlo visiems dar vieną naudingos bei prasmingos informacijos dozę. Šįkart asmenybės tobulėjimo specialistė Ieva Amala kviečia į keturių nuotolinių paskaitų ciklą „Subalansuota emocinė sveikata“.

„Sugrįžtame su itin reikalingu projektu šiuo visiems aktualiu laikotarpiu. Tikimės didelio vilniečių aktyvumo, o taip pat prie šio projekto gali jungtis ir visos Lietuvos bei užsienio gyventojai“, – teigė „Sveiko miesto“ komunikacijos vadovė Karolina Dilytė.

Pirmoji paskaita vyks balandžio 8 dieną. Likusios vyks balandžio 15, 22 ir 29 dienomis. Visi užsiėmimai prasidės 18 val. Jungtis prie paskaitų galima čia: bit.ly/2R4Tuwl

Pirmoje paskaitoje bus kalbama apie pyktį – kaip jį subalansuoti bei kaip jo energijos neišlieti destruktyviai.

„Deja, bet daugelis mūsų išmokome, kad negalima pykti, nes juk vaikystėje girdėdavome „Nepyk, negražu“ ir pan. Pyktis yra visiškai normalus reiškinys, tik daugelis mūsų nemoka šios pykčio energijos perleisti per savo kūną, totaliai išjausti ir paleisti. Daugeliu atveju, ši energija pasireiškia per destrukciją, kai apnuodijamas kūnas, sugadiname nuotaiką artimiesiems ir pan.“, – teigė Ieva Amala.

Praktikos metu Ieva Amala pasidalins technikomis, kaip dirbti su pykčio energija ir kaip per judesį bei kvėpavimą jį transformuoti. Transformuota pykčio energija tampa kūrybinė energija, o tai mūsų gyvenimui yra didelis įkvėpimas ir nuostabus impulsas kurti grožį aplink save.

Antroje paskaitoje bus aptariamas liūdesys ir atskleisti būdai kaip su juo susidraugauti.

„Jei liūdesys mus užvaldo ir mes tame liekame ilgam, tuomet toks žmogus praranda gyvastį, jis nebemato gyvenimo džiaugsmo, jam nėra prasmės. Liūdėti, kaip ir pykti, yra normalu, tik tai irgi yra ciklas. Svarbu neužsilikti vienoje emocijoje per ilgai, o ją totaliai išjausti, išbūti joje, priimti ir galiausiai paleisti“, – aiškino Ieva Amala.

Trečioje paskaitoje bus paliesta dar viena svarbi tema – baimė. Ji – tarsi ateities spąstai, bet juos galima atpažinti ir išsilaisvinti.

„Yra dvi baimės rūšys. Pvz. pamatome priešais save liūtą, bėgantį į mus. Taip veikia instinktai ir momentinė baimė, kurios metu įsijungia išgyvenimo instinktai. Dabar gatvėje nesutiksi liūto, o baimė šiuolaikiniame pasaulyje tiesiog persismelkusi daugelyje žmonių. Ši baimė kitokia, tai – baimė dėl ateities, ypač dabartiniais laikais – kaip bus, kas bus, ar išgyvensiu, ar sugebėsiu ir t.t. Praktikos metu papasakosiu kaip praktikuoti su baimėmis, taip pat bus judesio praktika, padedanti sumažinti baimės pasipriešinimą“, – atskleidė specialistė.

Paskutinėje, ketvirtoje, paskaitoje bus kalbama apie nerimą. Daugelis žmonių patiria kasdienę įtampą, kuri sukuria labai daug nerimo. Norint būti sveiku fiziškai ir emociškai, svarbu išsilaisvinti iš nerimo.

„Ramybė yra vaistas nuo visų ligų. Kai mes nurimstame tiek protu, tiek kūnu, mes labiausiai galime atsipalaiduoti, o tuo metu labiausiai kūnas gali save gydyti. Ramus žmogus gyvena visiškai kitos kokybės gyvenimą, toks žmogus kvėpuoja giliai ir ramiai. Tai lengva pasakyti, bet yra praktikų, leidžiančių sugrįžti į kūno ir proto ramybę“, – pridūrė Ieva Amala.