Vakcinacijos prioritetai: dėl 55–64 m. amžiaus grupės įtraukimo

Vilniaus miesto savivaldybė mato didelį prioritetinių grupių sąraše aukščiau esančių grupių norą skiepytis su „Pfizer“ vakcina, todėl, pasitarus su LR Vyriausybe bei išgirdus Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas, nuspręsta mažiausiai keliomis dienomis pavėlinti vakcinacijos atvėrimą 55-64 m. amžiaus grupei. Atsiprašome už suklaidinimą, tačiau turime greitai reaguoti į vakcinos paklausą esamose prioritetų grupėse.

Kviečiame nuolat sekti https://vakcina.vilnius.lt/ svetainę, nes registruotis kviečiamos grupės gali keistis ir dažniau – tikimės 55-64 m. amžiaus grupę įtraukti jau artimiausiomis dienomis. Mūsų tikslas – pirmiausiai apsaugoti vyriausius asmenis ir kartu spręsti vakcinacijos tempo klausimą.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Todėl nuo šiandien (pirmadienio) 16 val. vakcinacija atveriama šiems prioritetams:

  • Švietimo sistemos darbuotojai (1.15 prioritetas).
  • Diplomatai (1.16).
  • Sergantieji lėtinėmis ligomis (1.17).
  • Socialinių paslaugų teikėjai (1.18).
  • Toliau tęsiama senjorų registracija.

Šios grupės gali rinktis „Pfizer“ vakciną, jos skiepysis antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį.

Atkreipiame dėmesį, kad visais atvejais yra galimybė užregistruoti savo artimą žmogų ar kaimyną. Ši paslauga gali būti ypač aktuali senjorams – pasiūlykime ją savo pažįstamiems. Į senjorų registraciją įsitrauks ir seniūnijos – prašome pasitikėti padėti siūlančiais vietos savivaldos atstovais. Registruojantis reikės pateikti asmens kodą ir telefono numerį.

1.20 prioritetas (pareigūnai, prekybos įmonių salės darbuotojai ir kt.) vakcinuotis bus kviečiami registruotis šią savaitę. Tiksli diena priklausys nuo aukščiau minimų grupių registracijos. Sekite https://vakcina.vilnius.lt/.