„Susisiekimo paslaugos“ strategija: Vilnius – sklandžiai judančių žmonių miestas

„Susisiekimo paslaugos“ pristato veiklos strategiją 2021 – 2030 m.: realiais veiksmais kurti sklandų ir darnų judumą Vilniuje. Ji apibrėžia pagrindines kryptis bei pokyčius, kad kelionės sostinėje taptų vis labiau subalansuotos, draugiškos aplinkai ir atitiktų miesto gyventojų lūkesčius.

„Nuolat gerėjantis susisiekimas ir judumo būdų įvairovė vilniečiams bei miesto svečiams suteikia galimybę rinktis, skatina laisvę, kuria geresnę gyvenimo kokybę. Kaip įmonė esame atsakingi už visiems pritaikytą ir tvarią judumo sistemą, už darnaus judumo plano įgyvendinimą. Už miestą, kuris pirmiausia kuriamas čia gyvenančiam žmogui, o ne transportui.

Naujoji mūsų įmonės strategija – tai kryptingas, atsakingai planuotas, ilgalaike vizija paremtas rezultatas. Siekiame, kad judėjimo patirtis mieste būtų maloni, o sostinės gyventojai ir svečiai rinktųsi tai, kas jiems patogiausia: keliones pėsčiomis, platų, kokybišką ir nepertraukiamą dviračių takų tinklą, rekordiškai atsinaujinusį viešąjį transportą, automobilių dalijimosi sistemą, saugias keliones automobiliu ir kitas alternatyvias judėjimo priemones“, – sako „Susisiekimo paslaugos“ vadovė Modesta Gusarovienė.

Įmonė ir toliau sieks formuoti darnesnius miestiečių keliavimo įpročius, daug dėmesio skirs mažųjų vilniečių švietimui, moksleivių, studentų edukacijai, bendradarbiavimui su įmonėmis ir įstaigomis skatinant darnų judumą.

Kiekviena sutaupyta minutė be eismo spūsčių kuria papildomą pridėtinę vertę miesto ekonomikai, taip pat prisideda prie švaresnės ir saugesnės aplinkos kūrimo. Pagal Darnaus judumo planą Vilnius per artimiausią dešimtmetį siekia ryškiai padidinti darnių kelionių skaičių ir keliavimo būdų pasiskirstymą – kad po trečdalį sudarytų judėjimas viešuoju transportu, automobiliu, pėsčiomis, dar apie 8 proc. dviračiais, o likę – kitaip.

Savo veikloje įmonė bendradarbiaus su šiomis suinteresuotomis šalimis: Vilniaus miesto savivaldybe kaip steigėju, klientais, partneriais, darbuotojais ir visuomene. Atsižvelgiant į kiekvienos jų interesus, identifikuoti ir pagrindiniai įsipareigojimai. Kryptingai juos įgyvendindamos „Susisiekimo paslaugos“ siekia kurti ir stiprinti savo kaip judumo kompetencijų centro vaidmenį viso miesto gyvenime.