Kultūros diena Vilniuje – sveikiname visų kultūrinių veiklų bendruomenę!

 

Balandžio 15 d. Lietuvoje jau penkioliktą kartą minima Kultūros diena – tradiciškai prie Vilniaus savivaldybės tądien keliama ypatinga vėliava, simbolizuojanti Taikos per Kultūrą idėją, pasiryžimą saugoti ir puoselėti dvasines bei materialines kultūros vertybes.

„Mums labai svarbu, kad daugelis menininkų mato Vilniaus miesto savivaldybę, kaip savo kultūrinių veiklų partnerę. Džiaugiamės, kad pandemijos laikotarpiu menininkai, kūrėjai ir jų kūrybos skleidėjai sugebėjo įveikti iššūkius ir savo projektine, menine veikla prisideda prie mūsų visų mylimo miesto kultūros dvasios atsigavimo. Sveikinu visus menininkus su švente ir linkiu drąsos bei kūrybinės sėkmės ateityje. Tegul mūzos nešykšti įkvėpimo” – sveikino miesto meras Remigijus Šimašius.

Vilniaus miesto savivaldybė dėkinga kiekvienam menininkui už itin kūrybišką vilniečių dvasios palaikymą ir kėlimą sunkiu pandemijos laikotarpiu, kai kiekvienas išgirstas muzikos motyvas, galerijoje ar muziejuje pamatytas meno kūrinys, nors ir nuotoliniu būdu, keletai akimirkų įkvėpdavo sielą ir sutelkdavo mintis tolimesniems darbams neįprastose ir sunkiose aplinkybėse.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

„Kultūros diena suteikia puikią progą atkreipti dėmesį į kūrėjus, kultūrines organizacijas ir bendruomenes. Pandemijos laikotarpiu kultūros sektoriaus atstovų kūrybiškumas leido prisitaikyti prie pasikeitusių aplinkybių – saugiu būdu vyksta kultūros ir meno festivaliai, eksponuojamos parodos, kuriamos meno pažinimo programėlės, atliekami nuotoliniai pasirodymai, vyksta knygų pristatymai. Dėkoju už drąsą ir ryžtą, kurį parodėte šiuo sudėtingu laikotarpiu, kasdienybės pripildymą šviesiomis spalvomis ir linkiu neišsenkančių idėjų, originalių kūrybinių atradimų, drąsos sumanymams įgyvendinti, sveikatos, stiprybės ir pasididžiavimo savo kasdieniu darbu“, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Ypatinga padėką Kultūros dienos proga miesto vadovai reiškia Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos darbuotojams, kurie nepaisydami COVID-19 grėsmių, pasiaukojančiai dirbo ir pirmosios  ir antrosios  karantino bangos laikotarpiais. Bibliotekos administracija sugebėjo operatyviai sutelkti darbuotojus ir pritaikyti Vilniaus miesto bibliotekų tinklo darbą prie pasikeitusių aplinkybių ir iššūkių. Pirmojo ligos protrūkio metu bibliotekos darbuotojai pritaikė inovatyvų būdą – saugiai aptarnavo skaitytojus, pristatydami jiems užsakytas knygas į namus, antrosios pandemijos bangos metu veikė visos Vilniaus miesto bibliotekos, aptarnavo skaitytojus fiziškai, laikydamosi visų saugumo ir specialiųjų reikalavimų.

Vilnius sveikina visus kultūros darbuotojus su švente ir linki išlaikyti vidinę stiprybę, telktis tolimesnėms veikloms ir drauge įveikti iškylančius iššūkius.

Jei dar neapsisprendėte, kam skirti 1,2 proc. sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) paramą, Vilnius kviečia remti meno kūrėjus arba kultūros įstaigas. Veikime kartu!

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas F. Ruzveltas ir 20 Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė Rericho Paktą – sutartį dėl kultūros vertybių apsaugos karo ir taikos metu. Dabar ši diena paskelbta Pasaulio kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūrines vertybes. Šios dienos simboliu pasirinkta

Taikos vėliava – rubino spalvos žiedas, juosiantis tris rubino spalvos skritulius baltame fone. Tai meno, mokslo ir religijos simbolis.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt