VASA mieste pasodino ąžuoliukus ir kviečia sostinės gyventojus kartu kurti žaliąjį Vilnių

 

Intensyvaus eismo sostinės Olandų gatvėje pasodinta visa eilė ąžuoliukų. Šią medelių sodinimo akciją įgyvendino savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA). Pasodinti ąžuoliukai – įmonės darbuotojų dovana miestiečiams, kurie atsakingai tvarko atliekas ir jas mažina atsisakydami popierinių sąskaitų. Už mišrių atliekų tvarkymą atsakinga įmonė tokiu būdu prisijungė prie Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyvos „Apsodinkime Vilnių“ ir gyventojus skatina rūpintis švaresniu bei žalesniu miestu.

Vilniaus Antakalnyje esančioje Olandų gatvėje sostinės mišrių atliekų tvarkančios įmonės VASA darbuotojai šiandien pasodino keliasdešimt jaunų ąžuoliukų. Įmonės vadovė Justina Prunskienė sako, kad šis medžių sodinimas – tai siekis paskatinti gyventojus tapti švaresnio ir žalesnio miesto kūrėjais.

„Kasdien rūpinamės miesto švara, siekiame, kad vilniečių aplinka taptų malonesnė bei draugiškesnė ir žmonėms, ir gamtai. Šie ąžuoliukai – tai mūsų dovana miestiečiams, kurie atsakingai tvarko savo atliekas ir atsisako popierinių sąskaitų, taip prisidėdami prie bendro atliekų mažinimo. Medelių sodinimo idėja gimė pastebėjus, kad pastaruoju metu gyventojų lankomumas įmonės tinklapiuose išaugo dvigubai, kad vis daugiau rinkliavos mokėtojų naudodamiesi savitarna atsisako popierinių mokėjimo pranešimų, kurių kasmet išsiunčiame apie 300 tūkst. Tad norėdami padėkoti miestiečiams ir kartu paskatinti dar aktyviau rūpintis taršos mažinimu, nusprendėme savo asmeninėmis lėšomis mieste pasodinti ąžuoliukus“, – pažymi VASA vadovė. Pasak jos, šią iniciatyvą įmonė ketina tęsti ir ateityje, siekdama atkreipti gyventojų dėmesį į aplinkosaugą, švaraus ir žalio miesto kūrimą.

„Kviečiame gyventojus pirmiausia pradėti nuo mažų dalykų – tvarkingai rūšiuoti atliekas, mesti jas tik į konteinerius, nepalikti šalia jų ar kitose vietose ir prisidėti prie gamtos puoselėjimo dar plačiau – įsitraukiant į miesto savivaldybės paskelbtą iniciatyvą „Apsodinkime Vilnių“ – sodinant medžius ar kitą augmeniją“, – sako J. Prunskienė.

Sostinės gyventojus kviečia kurti žalesnį Vilnių

Judrioje sostinės gatvėje susodinant ąžuoliukus VASA prisijungė prie Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyvos „Apsodinkime Vilnių“. Medžių sodinimo akcijoje dalyvavęs Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas ragina gyventojus aktyviai prisidėti prie žalesnės sostinės kūrimo.

„Vilnius priklauso gyventojams ir kaip savo miesto šeimininkai, visi galime prisidėti prie žalesnės miesto vizijos įgyvendinimo. Viena vertus, kalbu apie galimybę prisidėti prie želdynų kūrimo, kita vertus – apie gyvenimo būdą: pasirinkimą rūšiuoti, mažiau vartoti ir mažiau išmesti, taip pat rinktis skaitmenizuotas paslaugas. Tik besirūpindami aplinka visapusiškai galėsime kalbėti apie tvarų ir jaukų Vilnių“, – prie iniciatyvos prisidėti kviečia V. Benkunskas.

Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva „Apsodinkime Vilnių“ gyventojai skatinami bendruomenėse nuspręsti, kaip augmenija pagyvinti įvairias urbanistines sostinės vietas. Vilniečiai kviečiami atkreipti dėmesį į skverus, aikšteles, kur augalai galėtų suteikti jaukumo, ar vietas šalia gatvių bei greitkelių, kur medžiai sulaikytų sklindantį garsą.

Želdinimo idėjas siūlančioms bendruomenėms sostinės savivaldybė teiks konsultacijas, padės sutvarkyti būtinus formalumus, suteiks medžiagų ar kitokia pagalba prisidės prie pasirinktų vietų pagyvinimo augmenija.