Neįprastas būdas aktyvumui skatinti: vilniečiai kviečiami eiti už savo rajoną

Karantino metu darbo ir laisvalaikio veikloms persikėlus į namus, stipriai sumažėjo gyventojų fizinio aktyvumo galimybių laukas. Siekiant paskatinti miestiečius daugiau judėti, Vilniaus miesto savivaldybė, kartu su mobiliąja vaikščiojimo programėle „#walk15“, pristatė išskirtinę iniciatyvą – Vilniaus rajonų žingsnių iššūkį.

Nuo balandžio 16 d. programėlėje „#walk15“ startavęs virtualus žingsnių iššūkis vilniečius kviečia žingsniuoti už savo gyvenamąjį rajoną ir bendromis pastangomis varžytis su kitomis bendruomenėmis dėl labiausiai einančio Vilniaus rajono titulo. Organizatorių teigimu, iššūkio tikslas – suteikti papildomos motyvacijos gyventojams pasivaikščioti kasdien.

„Judėjimas yra investicija į sveikatą. Kuo sveikesnį gyvenimo būdą gyventojai renkasi, tuo mažiau sveikatos problemų patiria. Tai ypatingai svarbu karantino laikotarpiu, kai turime mažiau fizinės veiklos. Kad paskatintume bendruomenes judėti, stengiamės pasiūlyti vilniečiams kuo platesnį spektrą galimybių, tarp jų – ir žingsnių iššūkį. Vaikščiojimas, ko gero, yra labiausiai paplitęs ir iš esmės jokio specialaus pasirengimo nereikalaujantis būdas sportuoti, kuris neriboja nei skirtingo amžiaus, nei skirtingų pajėgumų žmonių. Tikimės, kad galėdami sekti savo rezultatus, vilniečiai ras vis daugiau motyvacijos judėti“, – sako Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.

Mobiliosios programėlės „#walk15“ kūrėjos Vlados Musvydaitės teigimu, per pastaruosius metus vaikščiojimas kasdieninėje gyventojų rutinoje įgavo dar daugiau svarbos ir tapo vienu populiariausių būdų prasiblaškyti po įtemptos darbo dienos bei laisvalaikio namuose. Žingsnių iššūkiai, pasak programėlės kūrėjos, yra puiki priemonė, skatinanti gyventojus žingsniuoti su dar didesniu įkvėpimu.

„Stebėdami vartotojų aktyvumo statistiką pastebėjome, jog pastarųjų metų eigoje vidutinis mūsų vartotojų dienos žingsnių skaičius išaugo 500 žingsnių – nuo 4000 iki 4500. Tai puiki iliustracija, jog ėjimas tapo ne tik savaitgalio pramoga gamtoje, bet ir svarbia priemone, siekiant išsaugoti savo fizinę ir emocinę sveikatą. Dėl šios priežasties stengiamės ieškoti ir pasiūlyti vis naujų būdų, motyvuojančių žmones aktyviai žingsniuoti kasdien“, – sako mobiliosios programėlės „#walk15“ kūrėja Vlada Musvydaitė.

V. Musvydaitės teigimu, bendras iššūkio tikslas dalyviams – kartu aplink Vilnių nužingsniuoti tūkstantį kartų. Taip pat, visus vilniečius, prisijungus prie Vilniaus rajonų žingsnių iššūkio pasieks ir specialios iššūkio žinutės, pasakojančios apie ėjimo naudą fizinei ir emocinei žmogaus sveikatai bei aplinkai.

Žingsnių iššūkis bus aktyvus ir miesto bendruomenes tarpusavyje smagiai pasivaržyti kvies iki rugpjūčio 13 d. Prisijungti norintiems vilniečiams tereikia parsisiųsti nemokamą vaikščiojimo programėlę „#walk15“ iš „App Store“, „Google Play“ ar „Huawei Appgallery“ aplikacijų į savo mobiliuosius telefonus.

Iššūkyje bus galima eiti už vieną iš 93 Vilniaus rajonų.

Nepamirškite geros kompanijos!