Svarbi informacija
Jau veikia vandens gertuvės viešose miesto erdvėse
Atšilus orams vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ kartu su Vilniaus miesto savivaldybe atidaro sostinės viešose erdvėse įrengtas geriamojo vandens gertuves ir plečia jų tinklą, siekdamos padėti vilniečiams gyventi sveikiau ir tvariau.
„Vilniečiai šiltuoju metų laikų leidžia laiką labai aktyviai – sportuoja, daug vaikšto su vaikais ir augintiniais ilsisi miesto erdvėse. Natūralu, kad tuo metu suvartojama nemažai skysčių. Ilgą laiką tai buvo iš namų atsineštas vanduo arba parduotuvėse įsigyti gėrimai, tačiau siekiant suteikti daugiau komforto ir paskatinti atsisakyti vaisvandenių bei vandens iš plastikinių butelių, jau antrus metus iš eilės didiname prieinamumą prie geriamojo vandens viešose vietose“, – sako Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.
Šiuo metu Vilniuje jau yra įrengta 11 gertuvių, kuriose gali atsigaivinti tiek miestiečiai ir svečiai, tiek jų augintiniai. Per šiuos metus jų tinklą „Vilniaus vandenys“ išplės iki 21-os. 10 naujų vandens gertuvių planuojama įrengti centrinėje miesto dalyje, senamiestyje, Žvėryne: Olimpiečių g., Žemaičių ir Rūdininkų skveruose, prie Seimo, šalia Šv. Onos ir Šv. Kryžiaus (Bonifatų) bažnyčių ir kt. Planuojant vandens gertuvių tinklą mieste siekiama kad gertuvės būtų ne tik patogiai išdėstytos mieste, sutelkiant jas ten, kur galimybė atsigaivinti yra aktualiausia – parkuose, skveruose, žaliosiose zonose, bet ir patogiai pasiekiamos tiek pėstute, tiek bet kokiu transportu.
Vilniaus vanduo yra švarus ir kokybiškas. Tiek iš čiaupo, tiek iš gertuvių mieste tiekiamo vandens kokybė nuolat tikrinama. Pasak „Vilniaus vandenų“ generalinio direktorius Mariaus Švaikausko, Lietuva viena iš nedaugelio pasaulio šalių, kuri 100 proc. tiekia gyventojams vandenį tik iš požeminio vandens gręžinių.
„Toks vanduo – saugiausias, kokybiškiausias ir geriausiai apsaugotas nuo išorinės cheminės ir mikrobiologinės taršos. Be to, mūsų vanduo – iš čiaupo ar miesto gertuvės – yra praturtintas mineralinėmis medžiagomis, tačiau net 300 kartų pigesnis už parduodamą vandenį buteliukuose“, – sako M. Švaikauskas.
Bendrovė „Vilniaus vandenys“ ištyrė iš vandenviečių tiekiamą ir parduodamą, žinomų prekės ženklų vandenį. Tyrimų rezultatus sulyginus, paaiškėjo, kad iš čiaupo tiekiamas vanduo turi beveik dvigubai daugiau mineralinių medžiagų nei natūralus negazuotas mineralinis vanduo, parduodamas parduotuvėse. Šiuo parametru vandenį iš čiaupo lenkia tik aukštos mineralizacijos parduotuvėse parduodamas mineralinis vanduo.
Pernai vasarą „Vilniaus vandenys“ pristatė naujovę – gertuvėse buvo sumontuoti nuotolinio nuskaitymo skaitikliai, gertuvės pažymėtos QR kodais, kurį nuskaičius mobiliajame telefone kiekvienas gali sekti vandens suvartojimą bei indėlį į švaresnę aplinką, atsisakius dar vieno plastikinio vandens buteliuko. Mobiliajame, naudojantis interaktyviu žemėlapiu, galima stebėti ir gertuvių išdėstymą mieste bei rasti greičiausia kelią link jų.
Bendrovės užfiksuotais duomenimis, vilniečiai ir miesto svečiai iš įvairiose miesto vietose įrengtų gertuvių jau išgėrė beveik 2 milijonus stiklinių vandens. Tai reiškia, kad jie atsisakė 767 420 vienetų plastikinių vandens buteliukų ir sutaupė beveik pusę milijono eurų.
„Plėsdami gertuvių tinklą siekiame formuoti vilniečių įprotį vandenį gerti tiesiai iš čiaupo, neperkant jo plastikiniuose buteliuose ir taip rūpinantis aplinka Toks nedaug pastangų reikalaujantis sprendimas turi didelį teigiamą poveikį mūsų planetai. Pavyzdžiui, pernai vilniečiai, rinkdamiesi vandenį iš mūsų įrengtų gertuvių, daugiau nei 63 tonomis sumažino į aplinką išmetamo anglies dvideginio kiekį, kuris susidaro plastikinių pakuočių gamybos proceso metu. Šiemet turime ambiciją šiuos skaičius padvigubinti“, – sako M. Švaikauskas.
„Vilniaus vandenys“ kartu su Vilniaus miesto savivaldybe įrengė gertuves ir daugiau nei 50-yje Vilniaus mokyklų, pasiūlė mobilių – t. y. kilnojamų gertuvių sprendimą įvairių renginių ir maratonų metu.
Taip pat skaitykite:
Pristatomos naujos Daugiabučių modernizacijos architektūros gairės: visuomenė kviečiama teikti siūlymus
Vilniaus miesto savivaldybė kartu su daugiabučių renovacijos projektus administruojančia įstaiga „Atnaujinkime miestą“ ir „2XJ“ architektais pristato Daugiabučių modernizacijos architektūros gaires. Tikimasi, kad architektų ir renovacijos ekspertų parengta studija ateityje... ❯❯❯
2024-10-02
Jau galite teikti prašymus būsto šildymo išlaidų kompensacijai
Vilniaus miesto gyventojai jau gali kreiptis dėl būsto šildymo išlaidų kompensacijos gavimo. Dėl kompensacijų kreipiantis nuo rugsėjo 1 d. ar šildymo sezono metu, užtenka pateikti vieną prašymą – kompensacija yra skiriama visam šildymo sezonui, nebent keičiasi aplinkybės... ❯❯❯
2024-09-03
Vilniaus savivaldybė darželio ir poliklinikos atnaujinimui skirs apie 3 mln. Eur
Vilniaus miesto taryba pritarė lopšelio-darželio „Justinukas“ ir Naujosios Vilnios poliklinikos atnaujinimo projektams. Taikos g. 99 ir V. Sirokomlės g. 8 esantiems pastatams savivaldybė skirs apie 3 mln. Eur, o renovacijos procesus kuruos VšĮ „Atnaujinkime miestą“. Tiksli suma... ❯❯❯
2024-08-28
Vilnius rengia karščio salų žemėlapį
Atvėsę orai vilniečiams jau leidžia atsipūsti nuo vasarą varginusio karščio. Tačiau keičiantis klimatui miestuose besiformuojančios karščio salos – vietos, kuriose temperatūra ženkliai didesnė nei aplinkos – tampa aktualia problema. Vilniaus miesto savivaldybės užsakymu... ❯❯❯
2024-08-20
Drauge vilniečiai surinko jau daugiau nei 1,3 tūkst. tonų maisto atliekų: ragina nesustoti
Nuo metų pradžios įsigaliojus naujai maisto atliekų rūšiavimo tvarkai, sostinės gyventojai oranžiniais maišeliais surinko jau daugiau nei 1,3 tūkst. tonų maisto atliekų. Ragindama miestiečius nesustoti, Vilniaus miesto savivaldybė kviečia pasipildyti maisto atliekų rūšiavimo... ❯❯❯
2024-08-12
Kurkime žaliausią miestą drauge!
2025-ieji bus ypatingi – Vilnius išrinktas Europos žaliąja sostine. Tai ne tik didelė garbė, bet ir įsipareigojimas kurti tvaresnį ir sveikesnį miestą. Mūsų šūkiu „Vilnius – kuriamas žaliasis miestas“ siekiame parodyti, kad turime dar daug kur tobulėti, o tai galime padaryti... ❯❯❯
2024-07-29