Kūrybiškos pamokos Vilniuje – po atviru dangumi

Šie metai daugelį ugdymo įstaigų privertė pasukti galvas kaip kūrybiškai ir svarbiausia saugiai užtikrinti kontaktinį mokymąsi, tad Vilniaus švietimo pažangos centras (VŠPC) drauge su Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija (VTDK) dalinasi pirmojo pilotinio lauko klasių projekto rezultatais. Bendradarbiaujant su Kolegijos dėstytojais bei studentais, nuo šių metų sausio mėnesio VŠPC parengė pilotinį lauko klasių projektavimo ir įrengimo projektą. Šio projekto aktualumą parodė mokyklų atrankos konkursas, kuriame dalyvavo 26 mokyklos, iš jų į tolimesnį etapą pateko 8 Vilniaus miesto įvairaus tipo mokyklos: Verkių mokykla-daugiafunkcinis centras, „Vyturio“ pradinė mokykla, darželis-mokykla „Svaja“, Šilo mokykla, Maironio, „Sietuvos“, Jono Basanavičiaus ir Emilijos Pliaterytės progimnazijos. Šių mokyklų paraiškose išsiskyrė situacija ir jau apgalvoti sprendimai, kaip bus panaudojama ugdymo procese nauja erdvė. Kolegijos studentai vadovaudami dizaino katedros dėstytojo Jaroslavo Daveiko kūrė unikalius lauko klasių projektus, atliepiant mokyklos poreikius, kraštovaizdį ir atsižvelgiant į vaikų amžiaus grupes.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Kiekvienai mokyklai kūrėjų komandos pasiūlė po 2 galimus projektus, o iš jų bendruomenės išsirinko sau patraukliausią variantą, kuris buvo tobulinamas ir rengiamas įgyvendinimui. Džiaugiamės pasiūlytais kūrybiškais sprendimais ir tikimės mokyklų teritorijose atsiras: spalvoti kupolai, tentų ir lengvų originalių medinių konstrukcijų pavėsinės su ergonomiškais baldais, amfiteatrai, basų kojų takai, daržovių ir prieskonių lysvės prie kurių komponuojama ir mokymuisi skirtos aplinkos bei modernus mini sporto aikštynas. Balandžio 21 dieną išsamiai pristatyti projektai mokyklų vadovams, paskaičiuota ir preliminarios kainos jų įgyvendinimui. „Mūsų lūkesčius pateisino visu 100 proc., net ir daugiau! Generavome mintis ir su Tėvų komitetu, Progimnazijos taryba, pavaduotojais, diskutavome su bendruomene. Mus išgirdo kūrėjai, turime puikų projektą, kurį stengsimės įgyvendinti“, – mintimis dalijas Vilniaus Maironio progimnazijos direktorė Lina Bairašauskienė.

Lauko klasė – tai unikali erdvė, kur mokiniai turės galimybę ne tik geriau pažinti artimą aplinką, bet ir ugdytis kūrybiškai, atrasti drauge su mokytojais naujus mokymosi metodus. Tikimės, kad lauko klasių projektai bus pradėti įgyvendinti jau gegužės mėn. ir dar šią vasarą kai kurių mokyklų mokiniai užbaigs mokslo metus naujose erdvėse.
Lauko klasių projektai gali būti pritaikomi ir kitoms Vilniaus miesto mokykloms.

Projektą inicijuoja Vilniaus miesto savivaldybė, koordinuoja Vilniaus švietimo pažangos centras.