Skubi informacija vilniečiams tėvams, kurių pradinukai nuo balandžio 26 d. planuoja grįžti į mokyklas 

Visų tėvelių, kurių pradinukai vaikai planavo grįžti kitą savaitę (nuo balandžio 26 d.) į mokyklas periodiškai testuojantis, prašome kantrybės – Sveikatos apsaugos ministerija nepritaikė 1808 registracijos sistemos mokinių registracijai antigenų testui ir atsisako juos registruoti telefonu, todėl kol kas negalima nei registruotis, nei testuotis. Laukiame žinių, kaip šią spragą žada taisyti ministerija, ir iškart informuosime visus.

Primename, kad Operacijų vadovo sprendimu, kuris priimtas balandžio 21 d., nuspręsta, kad naujai į mokyklas grįžtančios bendruomenės (mokiniai ir mokytojai) pirmą kartą bus testuojami nebe kaupinių metodu, o antigenų testais, registruojantis per bendrą 1808 sistemą: internetu arba telefonu. Vakar, balandžio 22 d., Vilniaus miesto savivaldybės bei kitų institucijų atstovų susitikime su Sveikatos apsaugos ministerija buvo aptarta, kaip saugiai šį sprendimą įgyvendinti registruojantis internetu arba telefonu per 1808 sistemą. Šią sistemą administruoja nacionalinė valdžia, ne savivalda.

Su šiuo sprendimu nedelsiant buvo supažindintos mokyklos, tačiau šiandien paaiškėjo, kad elektroninės registracijos sistema nepritaikyta mokinių registracijai. Taip pat šiandien, nuo 16 val. tėvai nebegalėjo registruoti vaikų ir telefonu.

Vilniaus miesto savivaldybė kviečia Sveikatos apsaugos ministeriją skubiai išspręsti šią problemą, kad tėvai galėtų registruoti vaikus atlikti antigenų testus jau šį savaitgalį ir į mokyklas nuo kitos savaitės grįžtų turėdami testų atsakymus.

Atsiprašome tėvelių už sumaištį, tikimės, kad problemos bus išspręstos jau artimiausiu metu.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt