Pacientų lankymas ligoninėse

Ligoninėse pacientai lankomi tik gydančio gydytojo leidimu iš anksto suderinus lankymo laiką. Pacientus gali lankyti asmenys, kurie yra persirgę COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), kai nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų, taip pat asmenys, kurie yra paskiepyti COVID-19 ligos vakcina (2 dozėmis) pateikus tai įrodantį dokumentą. Kitiems asmenims lankyti pacientus karantino sąlygomis draudžiama, išskyrus terminalinės būklės pacientų, pacientų iki 14 metų lankymą, neįgalių asmenų, taip pat gimdyvių lankymą ligoninėse.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Pacientą lankyti gali tik asmenys, neturintys ūmių kvėpavimo takų infekcijų simptomų (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) ir kuriems netaikoma izoliacija. Pacientų lankymas vykdomas įstaigos vadovo nustatyta tvarka, užtikrinant žmonių srautų reguliavimą, dėvint asmens apsaugos priemones ir laikantis infekcijų kontrolės reikalavimų.

Įstaigos pavadinimas Lankomi asmenys Lankymo trukmė Lankymo dažnumas Lankymo valandos
VšĮ Grigiškių sveikatos priežiūros centras  

Terminalinės sveikatos būklės pacientai;

Kiti pacientai*.

 

Pacientą lanko vienas asmuo iki 15 min. Ne dažniau kaip kas 14 dienų Darbo dienomis nuo 15.00 iki 17.00 val., poilsio dienomis nuo 13.00 iki 16.00 val.
VšĮ Mykolo Marcinkevičiaus ligoninė Terminalinės sveikatos būklės pacientai.

 

Pacientą lanko vienas asmuo iki 15 min. Nenumatytas Nenumatytas
VšĮ Šv. Roko ligoninė Terminalinės sveikatos būklės pacientai;

Kiti pacientai*.

Pacientą lanko vienas asmuo iki 10 min. 1 k./sav. Lankymas organizuojamas pagal grafiką, tam tikro skyriaus pacientai lankomi numatytą savaitės dieną.
VšĮ Vilkpėdės ligoninė Terminalinės sveikatos būklės pacientai;

Kiti pacientai*.

Pacientą lanko vienas asmuo iki 15 min. 1 k./sav. Nuo 12.00 iki 19.00 val.
VšĮ Vilniaus miesto klinikinė ligoninė Terminalinės sveikatos būklės pacientai;

pacientai iki 14 metų amžiaus;

pacientai, kuriems nustatytas neįgalumas;

gimdyvės;

kiti pacientai skyriaus vedėjo nustatytais atvejais.

COVID-19 sergantys pacientai, turintys COVID-19 simptomų, turėję sąlytį su COVID-19 sergančiu – nelankomi, išskyrus terminalinės sveikatos būklės pacientus.

 

Pacientą lanko vienas asmuo iki 15 min. Ne dažniau kaip 3 k./sav. Nenumatytas

*Kitus pacientus gali lankyti asmenys, kurie yra persirgę COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų, taip pat asmenys, kurie yra paskiepyti Sąjungos vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina pagal skiepijimo schemą ir pateikus tai įrodantį dokumentą.