Kūrybiškam vilniečiui – kūrybiška mokymosi aplinka

Sauliaus Žiūros nuotr.

Šie metai daugelį ugdymo įstaigų privertė pasukti galvas kaip kūrybiškai ir svarbiausia saugiai užtikrinti kontaktinį mokymąsi, tad Vilniaus švietimo pažangos centras (VŠPC) drauge su Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija (VTDK) dalinasi pirmojo pilotinio lauko klasių projekto rezultatais. Bendradarbiaujant su Kolegijos dėstytojais  bei studentais, nuo šių metų sausio mėnesio VŠPC parengė pilotinį lauko klasių projektavimo ir įrengimo projektą. Šio projekto aktualumą parodė mokyklų atrankos konkursas, kuriame dalyvavo 26 mokyklos, iš jų į tolimesnį etapą pateko 8 Vilniaus miesto įvairaus tipo mokyklos: Verkių mokykla-daugiafunkcis centras, „Vyturio” pradinė mokykla, darželis-mokykla „Svaja”, Šilo mokykla, Maironio, „Sietuvos“, Jono Basanavičiaus ir Emilijos Pliaterytės progimnazijos. Kolegijos studentai vadovaudami dizaino katedros dėstytojo Jaroslavo Daveiko kūrė unikalius lauko klasių projektus, atliepiant mokyklos poreikius, kraštovaizdį ir atsižvelgiant į vaikų amžiaus grupes.

„Užmezgėme puikų bendradarbiavimą. Susitikę aptarėme lauko klasės statymo galimybes, medžiagas, kitus su tuo susijusius klausimus. Lūkesčiai pasiteisino, nes buvo pasiūlyti keli variantai, mes turėjome galimybę rinktis ir tikimės, kad mokyklos obelų sode turėsime kūrybišką erdvę mokymuisi ir bendradarbiavimui.“, – džiaugiasi Vilniaus Verkių mokyklos-daugiafunkcio centro, laikinai einantis direktoriaus pereigas Šarūnas Gerulaitis.

Kiekvienai mokyklai kūrėjų komandos pasiūlė po 2 galimus projektus, iš jų bendruomenės išsirinko sau patraukliausią variantą, kuris buvo tobulinamas ir rengiamas įgyvendinimui. Džiaugiamės pasiūlytais kūrybiškais sprendimais ir tikimės mokyklų teritorijose atsiras spalvoti kupolai, tentų ir lengvų originalių medinių konstrukcijų pavėsinės su ergonomiškais baldais, amfiteatrai, basų kojų takai, daržovių ir prieskonių lysvės prie kurių komponuojama ir mokymuisi skirtos aplinkos bei modernus mini sporto aikštynas. Balandžio 21 d. išsamiai pristatyti projektai mokyklų vadovams, paskaičiuota ir preliminarios kainos jų įgyvendinimui.

„Mūsų lūkesčiai pasiteisino visu 100 proc., net ir daugiau. Generavome mintis ir su Tėvų komitetu, Progimnazijos taryba, pavaduotojais, diskutavome su bendruomene. Mus išgirdo kūrėjai, turime puikų projektą, kurį stengsimės įgyvendinti“ – mintimis dalijas Vilniaus Maironio progimnazijos direktorė Lina Bairašauskienė.

Lauko klasė – tai unikali erdvė, kur mokiniai turės galimybę ne tik geriau pažinti artimą aplinką, bet ir ugdytis kūrybiškai, atrasti drauge su mokytojais naujus mokymosi metodus. Tikimės, kad lauko klasių projektai bus pradėti įgyvendinti jau gegužę ir dar šią vasarą kai kurių mokyklų mokiniai užbaigs mokslo metus naujose erdvėse.


Vienas iš lauko klasės pavyzdžių

Lauko klasių projektai gali būti pritaikomi ir kitoms Vilniaus miesto mokykloms.

Dėkojame Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos dėstytojams Veronikai Žvirblei,  Giedrei Dimavičienei ir Jaroslav Daveiko, kurie daug dėmesio skyrė šiam projektui, koordinavo studentų veiklas.

Projektą inicijuoja Vilniaus miesto savivaldybė, koordinuoja Vilniaus švietimo pažangos centras.

Kontaktams: Jogaitė Tarvydaitė  jogaile.tarvydaite@vilnius.lt