Planuojant ikimokyklinio ugdymo įstaigas Pilaitėje vietos rasta ir bendruomenės viešosioms erdvėms

Vilniaus miesto savivaldybė pritarė dviejų naujų vaikų darželių Pilaitėje projektiniams pasiūlymams. Pagal savivaldybės užsakymą, vienas jų suprojektuotas Pajautos g. 7, kitas – Tolminkiemio g. 11A. Iš viso abiejuose darželiuose galės būti ugdoma apie 650 vaikų. Po praėjusį spalį įvykusio viešo pristatymo projektai dar pusmetį buvo koreguojami ne tik pagal bendruomenės, bet ir pagal Vyriausiojo miesto architekto skyriaus pastabas.
Būsimi vaikų darželiai suprojektuoti bendrovės „Atamis“ ir pasižymi panašiais sprendiniais – projektuose numatyti dviejų aukštų U raidės formos pastatai, vidiniai jų kiemeliai, saugaus elgesio kelyje mokymams skirtos erdvės, saulėtoje pusėje numatytos lauko žaidimų zonos, o vaikų išleidimui rytą prie darželio – „Kiss and Ride“ („Pabučiuok ir važiuok“) vietos.
„Šio projekto pridėtinės vertės – ne tik šiuolaikiškam ugdymo procesui, bet ir bendruomenės poreikiams pritaikytos erdvės, – sakė vyriausiasis miesto architektas Mindaugas Pakalnis. – Vaikai čia naudosis patogiomis grupių patalpomis, visos bendros patalpos bus išdėstytos apie daugiafunkcį darželio vidinį kiemą. Be tiesioginės funkcijos, darželis sukurs ir visos bendruomenės naudojamą viešąją erdvę su želdynais kvartalo centre, lokalias tiek darželio funkcijai, tiek bendruomenės poreikiams pritaikomas mikroerdves.“
Didelis dėmesys skirtas darželių teritorijos apželdinimui – reprezentacinėse ir viešo naudojimo zonose siūloma numatyti stambius lapuočius ir dekoratyvinius krūmus, nutūralistinius gėlynus. Žaidimų zonose numatoma įrengti žaliąsias kalveles, daržą su pakeltomis lysvėmis, skirtą vaikų edukacijai, o vidiniame darželio kieme augs pilkasis kėnis, Kalėdų laikotarpiu tapsiantis šventiniu akcentu.
Per diskusijas su architektais sutarta ir dėl išskirtinių vaikų darželių fasadų – parinkta natūrali medinių dailylenčių apdaila, numatytas dalies fasadų ir baseino tūrių stogų želdinimas. Visa tai, M. Pakalnio vertinimu, patraukliai paįvairins Pilaitės architektūrinę išraišką.
Patvirtintus projektinius pasiūlymus galima rasti čia