Visos institucijos pagaliau palaimino Vilniaus Bendrąjį planą

 

Sostinės savivaldybė suderino naujojo Bendrojo plano sprendinius su 38 institucijomis. Ilgą biurokratinį procesą įveikusį Bendrąjį planą miesto taryba turėtų tvirtinti liepos pradžioje.

Pasak miesto mero, ilgiau nei pusantrų metų vilkintas procesas yra pergalė prieš biurokratiją. Vystytojams jį priėmus atsiras naujų užstatymo kokybės reikalavimų: bus planuojami mažesnio mastelio ir tūrio statiniai, bus investuojama į žaliąsias erdves ir kitus gyventojų patogumus.

„Perkūnkiemis yra pavyzdys, kaip galima žmones uždaryti į dėžutes, o jas taip suspausti, kad nelieka vietos nei viešosios erdvėms, nei kitai reikalingai socialiniai infrastruktūrai“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Anot mero, viešąjį interesą miestas iki šiol galėjo ginti tik teismuose ir tai daugeliu atvejų sėkmingai padarė, tačiau šis kelias reikalavo daug resursų. Vystytojai taip pat buvo nepatenkinti dėl to, kad vieniems pavyko pagal senus planavimo dokumentus daryti pelningesnius sprendinius, o naujai pradėjusiems jau taikomas griežtesnis kokybės standartas.

Šiuo metu mieste vadovaujamasi iki 2015 m. turėjusiu veikti Bendruoju planu.

Vilniaus vizija 

Vilnius artimiausiu laiku siekia darniai vystytis keturiomis strateginėmis kryptimis: švietimas, gyvenamųjų rajonų pritaikymas žmonėms, pietinės miesto dalies sutvarkymas ir darnus judumas.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Bendrajame plane atsispindi daug šių strateginių krypčių elementų: lėtesnio eismo gatvių įrengimas (gatvių standartas), patvirtintų 10 miesto architektūrinių taisyklių, želdynų politika, kelių ir kitos infrastruktūros plėtra.

Bendrasis planas leidžia nustatyti konkrečias sąlygas nekilnojamojo turto vystytojams, kurios atitinka miesto viziją ir strategines kryptis.

Kas yra Bendrasis planas? 

Bendrasis planas tvirtinamas 15-ai metų. Bendruoju planu apibrėžiamos pagrindinės taisyklės mieste: kas ir kur gali būti statoma, kur kokios paskirties teritorijos numatomos.

Atnaujintas apie 400 kv. km Vilniaus miesto teritorijos planavimo dokumentas aiškiau, tiksliau ir konkrečiau apibrėš miesto plėtros prioritetus, tiksliai įvardins želdynų ir socialinės infrastruktūros teritorijų ribas, nustatys konkrečių miesto kvartalų teritorijų naudojimo ir statybų reglamentus, nurodys miesto infrastruktūrinių sistemų, socialinės infrastruktūros, želdynų plėtojimo reikalavimus.