Mokykloms daugiau laisvės: savikontrolę antigenų testais galės atlikti patys mokiniai ar jų mokytojai

Sauliaus Žiūros nuotr.

Į kontaktinį mokymą nusprendusios grįžti mokyklos 5-11 klasių mokinius antigenų testais galės tikrinti ugdymo įstaigose. Sveikatos apsaugos ministerijai pakoregavus nuostatus dėl moksleivių testavimo, moksleiviai į klases galės grįžti, jei sutiks periodiškai atlikinėti kontrolinį testavimą. Antigenų testą jie galės atlikti patys ar padedant mokyklos paskirtam atsakingam darbuotojui. Neatliekant periodinio testavimo ugdymas galės vykti tik lauko erdvėse arba, kaip šiuo metu, nuotoliniu būdu. Šis sprendimas įsigalios gegužės 10 d.

„Ministerija išgirdo Vilniaus miesto savivaldybę ir supaprastino grįžimo į kontaktinį mokymą tvarką. Vilniuje neturime tiek sveikatos specialistų, kurie galėtų aptarnauti 157 ugdymo įstaigas surenkant ėminius tyrimams. Bet moksleiviai tikrai sugebės tai padaryti patys, prižiūrimi mokyklos darbuotojo. Testas turi būti kartojamas kas tris ar keturias dienas”, – moksleivių testavimo tvarką komentavo Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas.

Mokyklų administracijos turės paskirti darbuotoją, kuris prižiūrės savikontrolės tyrimo organizavimą, pasirūpins, kad kiekvienos klasės antigeno testų rezultatai būtų žymimi mokyklos vadovo patvirtintoje formoje. Paskirtas darbuotojas prireikus galės padėti mokiniams atlikti testą, rūpinsis mokinių srautų organizavimu, higienos ir saugos priemonėmis. Nustačius teigiamą antigeno testo rezultatą, šio darbuotojo pareiga bus informuoti mokinių iki 16 metų atstovus pagal įstatymą arba pačius mokinius ir rekomenduoti registruotis patvirtinamajam PGR tyrimui.

Savivaldybė, norėdama matyti aiškesnę situaciją, paprašė mokyklų apklausti 5-11 kl. mokinių tėvelius, kokiu būdu pageidautų užbaigti šiuos mokslo metus jų vaikai. Apklausa ir tėvų nuomonė padės įvertinti situaciją bendrame kontekste ir bus vienas iš kriterijų mokyklai priimant sprendimus.

„Moksleiviai po nuotolinio mokymosi metų pagaliau turi galimybę grįžti į klases. Matome, kad jie pasiilgę gyvo bendravimo, kontakto ne tik su savo bendraklasiais, bet ir mokytojais. Dar praėjusią savaitę skatinome Vilniaus mokyklas pasinaudoti galimybe pamokoms išnaudoti miesto erdves. Vilnius tam turi paruošęs visą idėjų sąrašą – nuo biologinės įvairovės tyrinėjimo Vingio parke iki režisūros dirbtuvių ar pasivaikščiojimo po istorinius Žirmūnus“, – apie išsiplėtusias kontaktinio mokymo galimybes pasakoja Marija Vyšniauskaitė, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja.

Mokyklos raginamos pasinaudoti supaprastinta moksleivių testavimo tvarka. Jei ji mokykloms pasirodys vis vien per sudėtinga ir neįgyvendinama, jos galės tęsti nuotolinį mokymą.

Šiuo metu kontaktinį ugdymą vykdo 106 mokyklos, į kurias moksleiviai grįžo pagal pradinio ugdymo programą profilaktiškai testuojantis kaupinių metodu ir abiturientų programą.

Vilniuje šią savaitę 41 įstaigoje kontaktiniu būdu pradėjo mokytis daugiau nei pusė abiturientų.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt