Sostinės Saulėtekio alėja – saugesnė dviratininkams, pėstiesiems, viešojo transporto keleiviams

Geros naujienos studentams ir kitiems Saulėtekio alėjos prieigas kasdien kertantiems. Čia atlikti eismo organizavimo pakeitimai saugesniam dviratininkų, pėsčiųjų judumui ir sklandesniam eismui. Sankryžoje tarp viešojo transporto stotelių „Senoji plytinė“ pradėjo veikti nauji šviesoforai, įrengta ir atskira pervaža dviratininkams, kurie iki šiol judėjo pėsčiųjų perėja. Taip pat Saulėtekio al. eismo situaciją visą parą stebės vaizdo stebėjimo kamera.

„Saulėtekio alėja yra miesto vieta, kurioje judėjimas vyksta itin įvairiai – čia susitelkę ir studentai, ir nemažai šeimų, senjorų. Minėtoje sankryžoje per keletą pastarųjų metų buvo registruoti 3 įskaitiniai įvykiai, kuriuose nukentėjo eismo dalyviai. Besivystant aplinkinėms teritorijoms ir taip dar labiau didėjant srautams, šviesoforinis reguliavimas pirmiausia padės užtikrinti saugumą, ypač – pėsčiųjų ir dviratininkų, bus saugiau ir paprasčiau pasiekti viešojo transporto stoteles, taip pat pokyčiais siekiame ir bendro srautų judėjimo aiškumo bei sklandumo“, – sako „Susisiekimo paslaugos“ Eismo organizavimo skyriaus vadovas Robert Markovski.

Tinkamą transporto srautų reguliavimą užtikrins išmanieji eismo srautų jutikliai, pėsčiųjų ir dviratininkų patogumui įrengti šviesoforai bei sensoriniai mygtukai, o silpnaregiams kirsti gatvę padės specialūs garsiniai signalai, kurių garso lygis reguliuojamas automatiškai prisitaikant prie aplinkos triukšmo.

Dar viena naujiena, kad eismo situacija Saulėtekio al. bus stebima naujai įrengta vaizdo stebėjimo kamera. Be to, ties pėsčiųjų perėja įrengtas specialus greičio kontrolės įrenginys – užfiksavęs leistino greičio viršijimą, jis perduos informaciją eismo reguliavimo įrangai ir artimiausias šviesoforas Saulėtekio al. trumpam įjungs raudoną signalą, taip sustabdydamas viršijančius leistiną greitį. Tokie įrenginiai ar panašūs sprendimai Vilniuje veikia ir Santariškių, Kalvarijų, Savanorių pr., Tuskulėnų g. pėsčiųjų perėjose, o šiuo metu kalibruojamas ir Buivydiškių g. pėsčiųjų perėjoje.

Naujai įrengtos eismo reguliavimo įrangos paleidimo, derinimo ir kalibravimo metu galimas laikinas šviesoforų išjungimas arba perjungimas į mirksėjimo režimą. Visų eismo dalyvių prašome būti atidžiais, stebėti šviesoforus ir kelio ženklus.